موضوعات داغ:

مبادلات تجاری قطر با ایران به دارو و مواد غذایی محدود شد

مبادلات تجاری قطر با ایران به دارو و مواد غذایی محدود شد

قطر اعلام کرد که مطابق دستورالعمل وزارت خزانه‌داری آمریکا از این به بعد فقط اقلام غذایی و دارو می‌تواند به ایران بفرستد.

قطر اعلام کرد که مطابق دستورالعمل وزارت خزانه‌داری آمریکا فقط اقلام غذایی و دارو از این به بعد می‌تواند به ایران بفرستد در صورتی‌که ما خودمان تا چند وقت پیش تامین‌کننده اقلام کشاورزی و غذایی آنها بودیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، عدنان موسوی‌پور، رئیس اتاق بازرگانی ایران و قطر از اعمال محدودیت‌های جدید در مبادلات تجاری بین ایران و قطر خبر داد.

وی اظهار داشت: از سه چهار روز قبل، زمزمه‌هایی مبنی بر اجرای تحریم‌های آمریکا از سوی قطر شنیده بودیم و در تماس‌هایی که با اتاق بازرگانی قطر داشتیم آنها این امر را تکذیب کردند، اما روز گذشته اعلام کردند که مطابق دستورالعمل وزارت خزانه‌داری آمریکا رفتار خواهند کرد، یعنی فقط اقلام غذایی و دارو از این به بعد می‌توانند به ایران بفرستند در صورتی‌که ما خودمان تا چند وقت پیش تامین‌کننده اقلام کشاورزی و غذایی آنها بودیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و قطر افزود: قبل از ماه رمضان وزیر خارجه به قطر سفر کردند و ما نمی‌دانیم چه صحبت‌هایی در آن جلسه رد و بدل شد که اکنون این رفتار را دولت قطر علی‌رغم روابط بسیار خوب تاجران دو کشور در پیش گرفته است.

وی گفت: منتظر هستیم ظرف امروز و فردا اخبار تکمیلی و جزئیات بیشتری به دست ما برسد.

 

منبع: ایلنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند