کد خبر: 154625

مجسمه خیام مقابل خانه امیر بهادر نصب شد

شهردار منطقه ۱۱ تهران از نصب مجسمه حکیم عمر خیام در مقابل بنای تاریخی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران (خانه امیر بهادر) از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد.

مجسمه خیام
سرویس جامعه -

نصراله آبادیان با اشاره به موقعیت فرهنگی و هنری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران گفت: به درخواست انجمن مبنی بر نصب مجسمه یکی از شعرای نامی ایران در مقابل ساختمان؛ با پیگیری‌های اداره زیباسازی شهرداری منطقه ۱۱ و طی جلسات با معاونت هنری سازمان زیباسازی؛ اقدامات لازم برای نصب مجسمه خیام متناسب با فضای تاریخی و هنری موجود در پیرامون انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران واقع در خیابان ولی عصر (عج)، پل امیر بهادر، ابتدای خیابان سرگرد بشیری انجام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شهردار منطقه ۱۱ افزود: این مجسمه اثر هنرمند ملک دادیار گروسیان است که در سال ۱۳۹۶ از جنس فایبرگلاس ساخته شده است. سال گذشته نیز مجسمه ابوسعید ابوالخیر اثر استاد هنرمند محمد بیگ‌زاده پس از طی دوره ترمیم؛ در لچکی خیابان ابوسعید واقع در میدان منیریه ابتدای خیابان ابوسعید نصب شده بود.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.