معاون سازمان راهداری:

پیش‌بینی بارش برف در نیمه شمالی کشور / مردم به شمال سفر نکنند

پیش‌بینی بارش برف در نیمه شمالی کشور / مردم به شمال سفر نکنند

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: از همه مردم می‌خواهیم که به خاطر شرایط جوی و اینکه پیش بینی می‌شود در نیمه شمالی کشور بارش برف تا بیش از ۳۰ سانتیمتر اتفاق بیفتد و در راستای توصیه‌های مسئولان وزارت بهداشت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، حتی الامکان سفرهای غیرضروری خود را انجام ندهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، حیدر مطاعی معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ایدر گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور اظهار کرد: بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی از بامداد امروز (دوشنبه) تا ۲۴ ساعت آینده سامانه جدیدی وارد کشور می‌شود و تقریبا نیمه شمالی کشور و محورهای مواصلاتی آن را سفیدپوش خواهد کرد.

وی افزود: سامانه بارشی جدید از شمال غربی و غرب کشور وارد شده و ابتدا استان های کردستان، لرستان و آذربایجان غربی را درگیر برف می کند و نهایتاً طی ۲۴ ساعت گذشته با عبور از نیمه شمالی کشور همه محورهای مواصلاتی را با بارش برف و باران همراه خواهد کرد.

تا پایان امسال همچنان احتمال سقوط بهمن وجود دارد

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: با توجه به بارش‌های صورت گرفته و وضعیت و شرایط جوی، تا پایان امسال احتمال سقوط بهمن در برخی محورهای مواصلاتی استان‌های شمالی مانند جاده چالوس، جاده هراز و جاده فیروزکوه وجود دارد اما این احتمال آنقدر بالا نیست و سقوط بهمن مانند هفته‌های گذشته شدید نیست از سوی دیگر طی ۲۴ ساعت آینده بارش برف شدید و کولاک در جاده های کشور پیش بینی نشده که بخواهیم محدودیت ترافیکی یا تردد برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

مطاعی گفت: از همه مردم می‌خواهیم که به خاطر شرایط جوی و اینکه پیش بینی می‌شود در نیمه شمالی کشور بارش برف تا بیش از ۳۰ سانتیمتر نیز اتفاق بیفتد و در راستای توصیه‌های مسئولان وزارت بهداشت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، حتی الامکان سفرهای غیر ضروری خود را انجام ندهند یا به تاخیر بیندازند.

وی با بیان اینکه همه راهداران و پرسنل راهداری در نیمه شمالی کشور به صورت آماده باش کامل در محورهای مورد نظر مستقر شده‌اند، اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت آینده به تدریج سامانه بارشی وارد شده به کشور از شمال شرقی خارج خواهد شد.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند