تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

خانه در کدام منطقه تهران ارزان‌تر شده است؟

خانه در کدام منطقه تهران ارزان‌تر شده است؟
بیشترین کاهش قیمت آپارتمان در مناطق 22گانه تهران، مربوط به منطقه 19 بوده که با کاهش 18 درصدی طی دوره یک ماهه مرداد ماه، یک میلیون و 320 هزار تومان از قیمت آن کاسته شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق آخرین آمارها متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران در مرداد ماه با کاهش ۳٫۱ درصدی نسبت به ماه قبل به ۱۳ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان رسید. اما در کدام یک از مناطق ۲۲گانه تهران خانه ارزان‌تر شده است؟

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی در مرداد ماه امسال، قیمت آپارتمان در پنج منطقه تهران گران و در ۱۷ منطقه دیگر ارزان شده است.

در مرداد ماه امسال بیشترین کاهش قیمت آپارتمان در مناطق ۲۲گانه تهران، مربوط به منطقه ۱۹ بوده که با کاهش ۱۸ درصدی مواجه بوده است. قیمت هر مترمربع آپارتمان در در این منطقه از هفت میلیون و ۱۳۰ هزار تومان در تیر ماه امسال به حدود پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در مرداد ماه رسید و طی این دوره یک ماهه، یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان از قیمت آن کاسته شد.

پس از منطقه ۱۹، مناطق یک و ۱۴ بیشترین کاهش قیمت آپارتمان را در مرداد ماه داشته‌اند، به طوری که هرکدام به ترتیب با افت ۸٫۳ و ۷٫۲ درصدی قیمت مواجه شده‌اند.

از سوی دیگر در منطقه ۱۸ تهران قیمت آپارتمان بیشترین رشد را نسبت به دیگر مناطق داشته، به طوری قیمت آن در مرداد ماه امسال ۵٫۳ درصد افرایش یافته است.

همچنین آمارها نشان می‌دهد بیشترین معاملات مسکن تهران در مرداد ماه امسال مربوط به منطقه ۱۲ بوده که میانگین قیمت در این منطقه بیش از ۱۶ میلیون بوده است. بیش از ۱۲٫۵ درصد معاملات در تهران مربوط به منطقه ۱۲ بوده است.

کمترین معاملات مسکن تهران در مرداد ماه امسال مربوط به منطقه ۲۲ بوده که تنها ۲۴ فقره معامله در این منطقه به ثبت رسیده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند