سخنگوی وزارت امور خارجه مطرح کرد:

اعلام موضع ایران در مقابل آمریکا

اعلام موضع ایران در مقابل آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیچ گفتگوی دو جانبه‌ای با آمریکا نداریم؛ تا مسیر ایالات متحده تغییر نکند سیاست ایران هم تغییری نمی‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه نشست خبری هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی گفت: ما هیچ گفتگوی دو جانبه‌ای با ایالات متحده نداریم؛ تا مسیرشان را تغییر ندهند سیاست ایران هم تغییر نمی‌کند. آن‌ها حتی در کلام هم بازگشت به تعهدات را اعلام نکرده اند و تا عمل نبینیم سیاست خودمان را تغییر نمی‌دهیم. درباره همکاری با اروپا، همکاری‌ها ادامه دارد و مسیر گفتگو‌ها و نشست‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره انتظار ایران از ایالات متحده گفت: قدم اول اعلام رسمی تعهد ایالات متحده است. همانگونه که ترامپ در مقابل دوربین نمایشی را راه انداخت و فرمان اجرایی را امضا کرد، حداقل اعلام بازگشت به تعهدات باید اتفاق بیفتد؛ قدم بعدی هم رفع موثر تحریم هاست.

وی تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود این رفع تحریم‌ها ممکن است در برخی موارد زمان بر باشد، کاهش تعهدات ما هم می‌تواند برخی زمان ببرد و برخی نه. اما قبل از این اتفاقات پیشگویی نمی‌کنیم و باید ببینیم ایالات متحده حرکتی می‌کند یا خیر.

خطیب زاده درباره آخرین وضعیت دارایی‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی هم گفت: گفتگو با کره در سطح بانک مرکزی و دیپلماتیک انجام شده و تحولاتی در جریان است و باید ببینیم تحولات به کجا می‌رسد.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره آخرین رایزنی‌ها برای خرید واکسن اظهار کرد: مجددا از شما درخواست می‌کنم جزئیات فنی این مسئله را از وزارت بهداشت سوال کنید؛ اما مسیر‌های متعددی درباره واکسن جلو رفته؛ مبالغ پرداخته شده، خریداری‌ها صورت گرفته و واردات به تدریج انجام می‌شود. من به شما و به ملت ایران اعلام می‌کنم هرجا از ما خواسته شده کار خودمان را در این حوزه انجام دادیم.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند