قیمت فروش دلار به نیمایی کاهش یافت / نرخ ارز نیمایی در ۶ خرداد ماه ۹۹

قیمت فروش دلار به نیمایی کاهش یافت / نرخ ارز نیمایی در ۶ خرداد ماه ۹۹

آخرین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به سوم خرداد ماه است که بر این اساس نرخ فروش دلار با افت ۴۴۹ تومانی و ورود به کانال ۱۵ هزار تومانی، ۱۵ هزار و ۷۷۴ تومان اعلام شد و این در حالیست که آخرین قیمت دلار در صرافی ملی ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به سوم خرداد ماه است که بر این اساس نرخ فروش دلار با کاهش ۴۴۹ تومانی مواجه شد و به ۱۵ هزار و ۷۷۴ تومان رسید، همچنین تازه‌ترین نرخ خرید دلار نیز  ۱۵ هزار و ۴۵۱ تومان اعلام شد که حدود ۱۰ تومان افزایش قیمت داشته است و این در حالیست که آخرین رقم اعلام شده نرخ دلار در صرافی ملی ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان است.

گفتنی است، در اردیبهشت ۹۷ بانک مرکزی از سامانه‌ ای به نام سامانه ارز نیمایی رونمایی کرد که این سامانه با هدف بهبود بخشیدن به بازار ارز و واردات کالا از طرف بانک مرکزی شکل گرفت.

براساس گزارشات بانک مرکزی تمامی خریداران متقاضیان بازرگانان و واردکنندگان کالا و تمامی فروشندگان و تامین کنندگان ارز و تمامی صرافی‌ها صادرکنندگان کالا باید برای تامین ارز پس از ثبت سفارش برای ورود کالا به درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند و به فروش ارز حاصل از صادرات کالا در این سامانه بپردازند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند