نرخ خرید تضمینی گندم دروم تعیین شد

نرخ خرید تضمینی گندم دروم تعیین شد

با توافق بین وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه، نرخ خرید تضمینی گندم دروم به کیلویی ۱۶۷۰ تومان رسید که به زودی رسما ابلاغ خواهد شد.

ماه گذشته با رایزنی‌های محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی نرخ خرید تضمینی گندم معمولی به کیلویی ۱۶۰۰ تومان افزایش یافت و امروز هم با توافق وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه، قیمت خرید تضمینی گندم دروم نیز به کیلویی ۱۶۷۰ تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، دهم آذر ماه امسال عبدالمهدی بخشنده، معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که رئیس‌جمهوری با خرید تضمینی گندم با قیمت هر کیلوگرم ۱۶۰۰ تومان موافقت کرده است؛ این در حالی بود که پیش از این برخی رسانه‌ها از تثبیت قیمت ۱۵۴۰ تومانی برای این محصول استراتژیک خبر داده بودند اما رایزنی‌ها و پیگیری‌های وزیر جهاد کشاورزی جواب داد و قیمت این محصول به ۱۶۰۰ تومان رسید.

در آن زمان قیمتی برای خرید تضمینی گندم دروم اعلام نشده بود اما براساس اطلاعاتی که به دست رسیده طی روزهای گذشته با توافق بین وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه، نرخ خرید تضمینی گندم دروم سال زراعی ۹۷-۱۳۹۸ کیلویی ۱۶۷۰ تومان توافق شده است که به زودی رسما ابلاغ خواهد شد.

البته با رایزنی‌های وزارت جهاد کشاورزی تغییراتی در افت مفید و غیرمفید گندم اعمال شده که این مسئله نیز به نفع کشاورزان تمام خواهد شد چرا که سال گذشته درصد و نسبت افت مفید و غیرمفید گندم برای خرید تضمینی از سوی دولت ۲ به ۱ بود که امسال به ۲ به ۴ تغییر کرده است و می‌تواند به ازای هر کیلوگرم گندم، ۳۰ تا ۴۰ تومان به سود کشاورزان تمام شود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند