نسخه چاپی انتشار موزیلا فایرفاکس ۲۹ طی هفته جاری

شرکت موزیلا فایر فاکس، مرورگر موزیلا فایرفاکس 29 را در روز پنجشنبه منتشر خواهد کرد. این شرکت اعلام کرده است که فایرفاکس 29 نسخه بتا برای کاربران سیستم عامل های مکینتاش، ویندوز، اندروید و لینوکس خواهد بود. بنا به اعلام این شرکت، یکی از تفاوت‌های این نسخه با نسخه های قبلی تغییر روش کد گذاری

شرکت موزیلا فایر فاکس، مرورگر موزیلا فایرفاکس 29 را در روز پنجشنبه منتشر خواهد کرد.

این شرکت اعلام کرده است که فایرفاکس 29 نسخه بتا برای کاربران سیستم عامل های مکینتاش، ویندوز، اندروید و لینوکس خواهد بود.

بنا به اعلام این شرکت، یکی از تفاوت‌های این نسخه با نسخه های قبلی تغییر روش کد گذاری مشخصات کاربری و کلمه های عبور در آن است که امنیت کاربران را در زمینه حفظ آنها افزایش خواهد داد.

این نسخه در زمانی ارائه شده است که قرار بود این شرکت نسخه مدرن خود را که با صفحات لمسی سازگار شده بود را منتشر کند.

نسخه مدرن یا متروی این نرم افزار به علت عدم استقبال کاربران از نسخه آزمایشی آن از لیست نرم افزارهای در دست تولید شرکت موزیلا خارج شد. بر اساس اعلام مامات وزیلا کمتر از 1000 کاربر از نسخه آزایشی متروی این نرم افزار استقبال کردند در صورتی که میلیون های کاربر از نسخه استاندارد این نرم افزار استقبال کرده اند.

از دیگر تغییرات فایرفاکس 29 با نسخه های قبلی تغییرات ظاهری و تغییر در مکان برخی از گزینه های آن اعلام شده است.

بر اساس آخرین آمارها، محبوبیت مرورگر موزیلا نسبت به دیگر مروزگرهای رقیب آن مانند مایکروسافت اینترنت اکسپلورر و گوگل کروم از 18.35 درصد به 18.08 درصد کاهش یافته است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند