نفت 100 دلاری تهدیدی برای اقتصاد جهان

نفت

فاتح بیرول، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی گفت: مقامات کشورهای در حال توسعه که در کنفرانس اقلیمی شرکت کرده‌اند، به قیمت بالای نفت به‌عنوان عامل تورم اشاره کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد ۱۰۰دلاری شدن قیمت نفت، تهدیدی واقعی برای اقتصاد جهان بود.

به نقل از ایسنا، فاتح بیرول که در حاشیه کنفرانس اقلیمی COP۲۷ در مصر صحبت می‌کرد، با بیان اینکه از تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید در دیدار پنجم اکتبر این گروه، متعجب شد، اظهار کرد: کشورهای تولیدکننده نفت در گذشته تصمیماتی گرفته بودند که بازارها را آرام کرده بود.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی به رویترز گفت: این تصمیم، تورم را تحت فشار صعودی بیشتری قرار داد و اقتصاد جهانی را ضعیف کرد.

تولیدکنندگان اوپک پلاس با وجود مخالفت آمریکا و سایر کشورها، در دیدار اکتبر تصمیم گرفت هدف تولیدش را به میزان دو میلیون بشکه در روز کاهش دهد. دیدار بعدی این گروه چهارم دسامبر در وین برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، بیرول گفت: مقامات کشورهای در حال توسعه که در کنفرانس اقلیمی شرکت کرده‌اند، به قیمت بالای نفت به‌عنوان عامل تورم اشاره کرده‌اند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند