نیازمندان واقعی، خانه بخرند

نیازمندان واقعی، خانه بخرند

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: ۴ مؤلفه ارز، سکه، طلا و بورس در قیمت مسکن تاثیرگذار است و تنها نیازمندان واقعی اقدام به خرید کنند.

مصطفی قلی خسروی گفت: اگر قیمت مسکن افزایش یابد توان مردم پایین می‌آید و بازار مسکن کساد می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه متاسفانه زمانی که کالایی گران می‌شود، مردم بیشتر خرید می‌کنند، ادامه داد: کسانی که نیازمند مسکن هستند، خرید کنند و برای سرمایه‌گذاری وارد بازار نشوند چون بازار قابل پیش‌بینی نیست.

وی افزود: مؤلفه هایی چون ارز، بورس و سکه در بازار مسکن اثرگذار است و تمام تلاش مشاوران املاک بر افزایش نیافتن قیمت مسکن است.

خسروی تاکید کرد: هر ساله قیمت مسکن نسبت به تورم افزایش می‌یابد و اگر بیش از حد قیمت بالا برود باعث کسادی بازار اشتغال می‌شود.

وی ادامه داد: برای اینکه قیمت اجاره بها افزایش بیش از حد نداشته باشد، باید عرضه و تقاضا را در حد تعادل نگه داریم به دلیل افزایش مهاجرت‌ها وازدواج‌ها این تعادل برقرار نشده است.

وی بیان کرد: هر کشوری برای کنترل بازار مسکن و اجاره اقدام به ساخت مسکن و اجاره دادن به خانه اولی‌ها می‌کند و ما هم باید برنامه‌ای داشته باشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران ادامه داد: مردم باید در زمان عقد قرار داد حواسشان را جمع کنند و هیچ مشاور املاکی بعد از عقد قرارداد حق نگه داشتن قرارداد را ندارد و باید قرارداد دست خریدار و فروشنده باشد.

وی افزود: باتوجه به اینکه نزدیک زمان نقل‌وانتقالات هستیم، افرادی که از سایت ها اقدام به خرید و یا اجاره ملک می‌کنند باید حواسشان را جمع کنند و حتما از مشاوران املاک مشاوره بخواهند.

وی افزود: از اول تا ۳۱ اردیبهشت سال ۹۶ کل قراردادها در کشور ۱۱۴ هزار و ۴۶۹ و تعداد مبایعه نامه ۶۵ هزارو ۹۹۱ و اجاره‌نامه‌ها ۵۵ هزار و ۹۰۴ فقره بود که در مدت مشابه امسال (یکم تا ۳۱ اردیبهشت ۹۷) تعداد کل قراردادها در کشور ۱۳۰ هزار و ۲۷۸ فقره، مبایعه‌نامه‌ها ۷۵ هزار و ۹۴۵ فقره و اجاره‌نامه‌ها ۵۲ هزار و ۸۶۴ فقره بود که کل قراردادها ۱۴ دهم درصد، مبایعه‌نامه‌ها ۳۳ درصد و اجاره‌نامه‌ها نیز ۵ دهم درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن رشد داشته است.

 

منبع: صداوسیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند