هدیه دو گیگابایتی سرشماری اینترنتی را دولت نمی‌دهد

علی رغم انتظارات، ظاهرا دولت یارانه ای برای هدیه دو گیگابایتی شرکت در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن در نظر نگرفته است.خانواده های ایرانی تا بیست و هفتم این ماه فرصت ثبت نام اینترنتی در طرح ملی سرشماری نفوس و مسکن را دارند و اگر تا این تاریخ موفق به ثبت اطلاعات شان نشوند باید

علی رغم انتظارات، ظاهرا دولت یارانه ای برای هدیه دو گیگابایتی شرکت در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن در نظر نگرفته است.
خانواده های ایرانی تا بیست و هفتم این ماه فرصت ثبت نام اینترنتی در طرح ملی سرشماری نفوس و مسکن را دارند و اگر تا این تاریخ موفق به ثبت اطلاعات شان نشوند باید منتظر مأموران سرشماری در منازل شان بمانند.

ثبت اطلاعات آماری مربوط به خانوار برای اولین بار است که به شکل اینترنتی و در این ابعاد گسترده انجام می شود و از آن به عنوان اولین پروژه اجرایی بزرگ بر بستر شبکه ملی اطلاعات یاد می شود.

تاکنون با ثبت بیش از 20 میلیون رکورد آماری، ایران توانسته به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جایگاه دوم را در مشارکت اینترنتی این طرح به دست آورد.

از جمله مشوق های در نظر گرفته شده برای جذب حداکثری مردم در سرشماری اینترنتی نیز برگزاری قرعه کشی جوایز نقدی و اهدای دو گیگابایت حجم رایگان اینترنت به هر IP تا سقف 10 گیگابایت است.

علی رغم اینکه تا دیروز گمان برده می شد دولت قرار است هزینه حجم های رایگان اینترنت را به شرکت های اینترنتی بپردازد اما پیگیری ها از یک شرکت اینترنتی که حجم دو گیگابایت را به کاربران شرکت کننده در طرح سرشماری اختصاص داده است، خلاف این موضوع را ثابت کرد.

این شرکت که اقدام به هدیه دو گیگابایتی به کاربران خود (کسانیکه در سرشماری اینترنتی شرکت کرده اند) به مدت دو روز کرده است، در پاسخ به چرایی اختصاص مدت زمان محدود دو روزه به این هدایا گفت: برای تشویق کاربران به ثبت‌نام اینترنتی در طرح ملی سرشماری که منافع ملی به دنبال دارد، به شکل کاملا داوطلبانه مزایایی از جمله هدیه ترافیک رایگان برای کاربران خود در نظر گرفته ایم.

به گزارش تسنیم، جالب است که این شرکت ادعا کرد برای در اختیار گذاشتن این مزایا به کاربران خود هیچ سوبسیدی از دولت یا نهادهای حاکمیتی دریافت نکرده و این حرکت را در راستای مسئولیت‎های اجتماعی خود دانست.

بنابراین استدلال کرد که با حجم بالای کاربران، این تصمیم هزینه‌ بسیار قابل توجه‌ی را به شرکت تحمیل می کند و لذا نباید از عملی داوطلبانه بیش از این توقع داشت.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند