سايپا و دانشگاه تهران تفاهم‌نامه همكاری امضا كردند

سايپا و دانشگاه تهران تفاهم‌نامه همكاری امضا كردند

گروه خودروسازی سايپا و دانشگاه تهران تفاهم‌نامه همكاری در زمينه‌های علمی و پژوهشی امضا كردند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از سايپانيوز، امضاي اين تفاهم‌نامه كه توسط امير چراغعلي معاون اداری و توسعه منابع انسانی گروه سايپا و بهزاد رستمی معاون پژوهشي پرديس دانشكده‌هاي فنی دانشگاه تهران انجام شد، با هدف توسعه فعاليت‌های دانش‌محور و فناورانه مبتنی بر نياز صنعت خودرو، مشاركت بين صنعت و دانشگاه و بسط و توسعه همكاری‌های علمی و پژوهشی، جهت‌دهی به پژوهش، آموزش و توسعه زيرساخت‌های تخصصی و پاسخ‌گويی به مطالبات علمی و نيازهای تخصصی دانش در صنعت خودروسازی صورت گرفته است.

همچنين اجراي پروژه‌های آموزشی و پژوهشی با هدف ايجاد دانش فني و توسعه فناوري و تجاری‌سازی مطابق نياز صنعت خودرو، استفاده متقابل از امكانات و ظرفيت‌هاي آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، ارتقاي مهارت دانشجويان با اجرای دوره‌های آموزش حين تحصيل، همكاري در بازنگری برنامه‌ها و سرفصل‌هاي دروس تخصصي دانشگاه منطبق با نياز صنعت خودرو، همكاری براي انجام مطالعات آينده‌پژوهی به‌منظور توسعه كالا و خدمات در حوزه خودرو و استفاده از امكانات كتابخانه‌اي و نرم‌افزاري از ديگر اهداف امضاي اين تفاهم‌نامه بوده است.

معاون اداری و توسعه منابع انساني گروه سايپا در مراسم امضاي اين تفاهم‌نامه گفت: ارتقاي توانمندي‌ها و مهارت‌هاي كاركنان گروه سايپا به‌عنوان يكي از اولويت‌هاي اين مجموعه در دستور كار قرار دارد.

امير چراغعلی افزود: در راستای كاهش وابستگی به خارج از كشور و استفاده حداكثري از دانش و ظرفيت‌های داخلي بايد از امكانات و توانمندي‌هاي حوزه‌های علمی و پژوهشی كشور استفاده كنيم.

به گفته وي ارتباط صنعت و دانشگاه به‌عنوان يكي از مهم‌ترين دستورالعمل‌ها و اولويت‌ها بايد مورد توجه هر دو حوزه باشد تا با استفاده از تجربيات متقابل، موانع را از پيش پاي جريان توليد كالاي داخلی برداريم.

چراغعلي ادامه داد: استفاده از دانش روز در كشور مي‌تواند زمينه حل و فصل هرچه سريعتر مشكلات و چالش‌های صنايع را فراهم كند.

معاون اداری و توسعه منابع انسانی گروه سايپا، دانشگاه تهران را يكي از بهترين حوزه‌های علمی و پژوهشی كشور دانست و گفت: با استفاده از ظرفيت‌های علمی اين دانشگاه، در زمينه‌هايی مانند افزايش عمق داخلی‌سازی محصولات، همكاري با شركت‌هاي دانش‌بنيان و ارتقاي توانمندی و مهارت نيروهای انساني فعال در اين گروه، به اهداف خوبي دست خواهيم يافت.

بهزاد رستمی معاون پژوهشي پرديس دانشكده‌های فنی دانشگاه تهران نيز در اين مراسم اظهار كرد: با استفاده از امكانات و تجربيات توليدی گروه خودروسازی سايپا، قصد داريم در زمينه تربيت متخصصان و مهندسان توانمند در زمينه‌های فنی و توليد، گام‌های جديدی برداريم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند