اکسکوینو

واجدین شرایط دریافت وام ودیعه مسکن تا ۲۰ مرداد اعلام می‌شوند

تجارت نیوز

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا 5 روز دیگر افرادی واجد شرایط دریافت وام کمک ودیعه مسکن هستند، اعلام می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین گزارش‌ها از پالایش ثبت‌نام کنندگان برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن اظهار کرد: در حال احراز شرایط ثبت نام کنندگان و پالایش واجدین شرایط هستیم و تا 5 روز دیگر یعنی بیستم مرداد ماه واجدان شرایط دریافت وام ودیعه اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با اقدام شورای فقهی بانک مرکزی، شرایط دریافت وام ودیعه تغییری کرده است، ادامه داد: شورای فقهی بانک مرکزی، نحوه عقد قرارداد را مشخص کرده و آن را در فصل قراردادهای مرابحه که قابل واگذاری است، قرار داده‌ است که دو مدل هم پیش‌بینی شده یا اینکه اصل پول وام تا سررسید قرارداد اجاره مسکن به بانک برگردد و مدل دیگر این است که مستاجر بتواند در طول سه سال اقساط تسهیلات را با سود 12 درصد بپردازد و تسویه کند.

بنابراین با دستور شورای فقهی بانک مرکزی درباره نحوه عقد قرارداد، تغییری در شرایط گیرنده وام و میزان وام ایجاد نمی‌شود.

محمودزاده افزود: طبق دستور شورای فقهی بانک مرکزی، پرداخت این وام در سرفصل عقود شرعی، مرابحه کالا و خدمات است اما فقط برای کمک ودیعه مسکن پرداخت می‌شود و تغییری در گروه‌های هدف برای پرداخت این وام نخواهیم داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که وام ودیعه به چند خانوار مستاجر می‌رسد، گفت: منابع این وام 20 هزار میلیارد تومان است و در سقف‌های ۵۰ میلیون تومان در شهر تهران، 30 میلیون تومان در سایر کلان شهرها و 15 میلیون تومان در سایر شهرها پرداخت می‌شود، تعداد خانواری که وام ودیعه را دریافت می‌کنند بستگی به این دارد، چه تعداد تقاضا از کدام شهرها و مناطق داشته باشیم.

وی ادامه داد: به ازای هر وامی که در تهران پرداخت می‌شود می‌توان نزدیک به دو فقره وام کلان شهرها و سه فقره وام در سایر شهرها داد.

امروز تمام این اطلاعات استخراج می‌شود که چه اعلام کرد که تعداد تهرانی برای دریافت وام ودیعه ثبت نام کرده‌اند.

محمودزاده ادامه داد: در سراسر کشور ٢ میلیون و ٢٢٠ هزار نفر برای دریافت تسهیلات مرابحه کالا و خدمات (کمک ودیعه مسکن) ثبت‌نام کردند.

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند