موضوعات داغ:

رسوب 60 هزار تن برنج خارجی در گمرک / آغاز ثبت سفارش واردات برنج از امروز

رسوب 60 هزار تن برنج خارجی در گمرک / آغاز ثبت سفارش واردات برنج از امروز

دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران از آغاز ثبت سفارش واردات برنج از امروز خبر داد و گفت: نیاز به واردات 500 هزارتن برنج برای تامین بازار شب عید داریم.

به گزارش تجارت‌نیوز، مسیح کشاورز، دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران، با بیان اینکه به دلیل مشکلات ارزی همچنان یک سوم برنج‌های وارداتی در گمرک رسوب کرده است، اظهار کرد: میزان برنج‌ وارداتی که به دلیل عدم تخصیص ارز در گمرک مانده بود 180 هزار تن بود که همچنان 60 هزار تن معادل یک سوم آن در گمرک رسوب کرده است.

وی ادامه داد: از ابتدای ماه‌جاری مجوز ثبت سفارش واردات برنج صادر شد، اما به دلیل رسوب برنج‌های وارداتی در گمرک تا روز گذشته ثبت سفارش انجام نگرفت.

کشاورز از آغاز ثبت سفارش واردات برنج از امروز خبر داد و گفت: شب گذشته با مسئولان مربوطه در وزارت صنعت، معدن و تجارت جلسه مشترک برگزار شد که بر اساس آن از امروز ثبت سفارش واردات برنج آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: تا همین لحظه نیز تاخیر 2 تا 3 ماهه در ثبت سفارش واردات داشته‌ایم و تمام تلاشمان این است که تا شب عید نیاز بازار را تامین کنیم.

دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران میزان نیاز برای تامین بازار شب عید و جلوگیری از نوسان قیمت را 500 هزار تن عنوان کرد.

کشاورز همچنین از قول دستگاه‌های مربوطه برای تامین و تخصیص به موقع ارز برای واردات برنج خبر داد.

منبع: ایلنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند