پیشنهاد عجیب یک نماینده مجلس/ واردات خودرو کارکرده از افغانستان

پیشنهاد عجیب یک نماینده مجلس/ واردات خودرو کارکرده از افغانستان
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با وجود تحریم‌ و عدم امکان واردات خودروی صفر کیلومتر می‌توان خودروهای کم کارکرد را از کشورهایی مانند افغانستان وارد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز،  محمدرضا منصوری در مصاحبه با رادیو با بیان اینکه تولید قطعات خودرو در کشور به دلیل افزایش ارزش دلار توجیه اقتصادی دارد، افزود: این در حالیست که از تمامی ظرفیت قطعه‌سازان داخلی استفاده نمی شود حتی برخی از قطعه‌سازان نیروهای خود را تعدیل کرده اند.

وی ضمن تاکید بر اینکه در شرایط کنونی خودروسازان باید به یاری قطعه‌سازان بشتابند، اظهار داشت: خودروسازان هیچ کمکی به آنان نمی‌کنند که عدم پرداخت مطالبات ۱۲ ماهه قطعه‌سازان خود شاهدی صادق بر این مدعاست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خودروسازان می‌توانند با فروش زمین‌های خود در کشور و یا کارخانه‌های وابسته در خارج از کشور که بی‌دلیل راه‌اندازی شده کمک‌رسان قطعه‌سازان داخلی باشند تا تولید قطعه در کشور دوباره رونق گیرد.

وی با بیان اینکه دولت می‌تواند در تامین مواد اولیه مانند فولاد قطعه‌سازان را یاری دهد، گفت: تنها افراد خاصی امسال موفق شدند مواد اولیه خود را از بورس خریداری کنند.

منصوری ضمن اعلام اینکه هنوز قیمت خودرو تعیین نشده است، افزود: واقعیت این است که از طرفی قصد افزایش نرخ خودرو در کشور وجود دارد اما از سوی دیگر با رشد قیمت، حقوق مردم پایمال می‌شود چرا که بر درآمدها اضافه نشده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه افزایش قیمت خودرو در جامعه اثر روانی نامطلوبی بر جای می‌گذارد گفت: خودروسازان باید به تعهدات خود در تحویل به موقع خودروها عمل کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هم اکنون با وجود اعمال تحریم‌ها و عدم امکان واردات خودروی صفر کیلومتر می‌توان خودروهای کم کارکرد را از کشورهایی مانند افغانستان وارد کرد.

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند