واردات دام زنده به جایی نرسید

واردات دام زنده به جایی نرسید

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام زنده گفت: اگرچه قرار بود در هفته‌های اخیر نخستین محموله‌های دام زنده وارد کشور شود، اما به دلیل وجود برخی مشکلات، در کشتارگاه‌های مبادی مرزی به صورت لاشه درآمدند.

منصور پوریان رئیس شورای تامین‌کنندگان دام زنده، درباره آخرین وضعیت واردات دام زنده ،اظهار کرد: اگرچه قرار بود در هفته‌های اخیر نخستین محموله‌های دام زنده که حدود 6 هزار راس بود، وارد کشور شود اما به دلیل وجود برخی مشکلات، در کشتارگاه‌های مبادی مرزی این دام‌ها به صورت لاشه درآمدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته وی توزیع گسترده و ثبات قیمت گوشت‌های وارداتی تا حدودی بر کاهش قیمت گوشت داخلی و تنظیم بازار اثر‌گذار بود.

پوریان ادامه داد: پیش از این گوشت وارداتی در مراکز بسته بندی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شد که بااصلاح شبکه توزیع، به تازگی گوشت گرم در قصابی‌ها نیز عرضه می‌شود.

رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده با اشاره به اینکه هر کیلو دام زنده با نرخ 16 تا 17 هزار تومان در بازار توزیع می‌شود، بیان کرد: همچنین هر کیلو شقه گوسفندی داخلی در بخش خرده‌فروشی 43 هزار تومان عرضه می‌شود که به نسبت هفته‌های اخیر 4 تا 5 هزار تومان کاهش یافته است.

وی از واردات روزانه 150 تن لاشه گرم خبر داد و گفت: با توجه به واردات مناسب در تمامی سطوح و کاهش قیمت گوشت در بازار انتظار می رود که صادرات دام مجددا آزاد شود تا پرواربندها بتوانند دام‌های سنگین خود را به بازارهای هدف صادر کنند.

وی در پایان تصریح کرد: با وجود آنکه بخش پرواربندی سنگین متاثر از واردات است، ممنوعیت صادرات دام در هفته‌های اخیر آسیب جدی به این بخش وارد کرده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند