واردات نفت چین به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز رسید

آمارهای گمرک چین نشان می‌دهد برای نخستین بار در تاریخ چین واردات نفت این کشور در ماه نوامبر به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز رسید.

آمارهای گمرک چین نشان می‌دهد برای نخستین بار در تاریخ چین واردات نفت این کشور در ماه نوامبر به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از راشاتودی؛ آمارهای گمرک چین نشان می‌دهد برای نخستین بار در تاریخ این کشور واردات نفت چین در ماه نوامبر به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز رسید.

ماه اکتبر نیز واردات نفت چین رکورد زده بود که در ماه نوامبر این رکورد دوباره شکسته شد.

ماه گذشته میلادی واردات نفت چین با رسیدن به رقم ۱۰.۴۳ میلیون بشکه در روز به بالاترین میزان در تاریخ این کشور رسید که نسبت به ماه نوامبر سال ۲۰۱۹، ۸.۵ درصد افزایش داشته است. رکورد قبلی مربوط به ماه اکتبر با ۹.۶۳ میلیون بشکه در روز بود.

دلیل افزایش قابل توجه واردات نفت چین، رشد شدید واردات نفت توسط پالایشگاه‌های کوچک و خصوصی این کشور بوده است، به عنوان مثال شرکت خصوصی هنگ‌لی در حال آزمایش پالایشگاه خود با ظرفیت ۴۰۰ هزار بشکه در روز است که در شهر دالیان ساخته شده است.

از طرف دیگر انتظار می‌رود شرکت پتروشیمی ژجیانگ نیز به زودی بهره‌برداری آزمایشی از پالایشگاهی ۴۰۰ هزار بشکه‌ای خود را آغاز کند.

شرکت پتروشیمی ژجیانگ طی ماه‌های گذشته حجم‌های قابل توجهی نفت از عمان وارد کرده است.

به گفته موسسه S&P گلوبال پلاتس، برای سال آینده میلادی چین به طور متوسط روزانه بیش از ۴ میلیون بشکه نفت به پالایشگاه‌های خصوصی خود که قرار است بهره‌برداری از آنها طی ماه‌های آینده آغاز شود اختصاص خواهد داد.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند