واردات ۹۲ هزار راس گوسفند زنده از رومانی

واردات ۹۲ هزار راس گوسفند زنده از رومانی

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: بنا بر آمار تا ۱۹ فروردین، ۹۲ هزار راس گوسفند زنده از کشور رومانی حمل و کشتار شده است.

رفیعی‌پور گفت: بنا بر آمار تا ۱۹ فروردین، ۹۲ هزار راس گوسفند زنده از کشور رومانی حمل و کشتار شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا رفیعی‌پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور درباره آخرین وضع میزان واردات گوشت قرمز اظهار کرد: علی‌رغم اختصاص ارز نیما به واردات، میزان واردات گوشت قرمز در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی افزود: بنا بر آمار تا ۱۹ فروردین، ۹۲ هزار راس گوسفند زنده به مقصد کشتارگاه استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و هرمزگان از کشور رومانی حمل و کشتار شده است.

رفیعی‌پور تا ۱۹ فروردین میزان مجوز بهداشتی واردات گوشت گوساله ۴ هزار تن، گوشت گوسفند ۸ تن و مرغ منجمد ۳۵ تن اعلام کرد.

رئیس سازمان دامپزشکی درباره آخرین وضع واردات مرغ بیان کرد: هم‌اکنون مقادیری مرغ از ترکیه وارد شده است و ادامه واردات از ترکیه و برزیل به مرور انجام می‌شود.

وی میزان مجوز بهداشتی واردات گوشت گوساله و گاومیش را ۲۵۴ هزار تن اعلام کرد و گفت: مجوز واردات بهداشتی برای ۱۱۸ هزارتن گوشت گوسفند، ۲۲ هزارتن گوشت مرغ و یک میلیون و ۳۸۰ هزار راس دام زنده کشتاری صادر شده است که تا کنون ۳۹ هزار تن گوشت گوسفندی و ۷۳ هزار راس دام زنده کشتاری ترخیص شده است.

رفیعی‌پور درباره آخرین وضعیت واردات آلایش خوراک دام بیان کرد: بحث واردات آلایش خوراک دام از کشور‌های که دام کشتار می‌شود، طبق قوانین و ضوابط دامپزشکی بلامانع است و تنها بحث تعرفه مطرح است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه واردات احشا و آلایش خوراک دام هیچ محدودیت و ممنوعیتی ندارد، گفت: براین اساس تمامی واردکنندگان طبق قوانین و ضوابط بهداشتی و تعرفه می‌توانند اقدام به واردات کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی در پایان با بیان اینکه هیچ مشکلی در کیفیت گوشت و مرغ وارداتی وجود ندارد، تصریح کرد: با توجه آنکه گوشت و مرغ وارداتی به محض ورود به کشور از نظر بهداشتی، کیفیت نمونه‌برداری و آزمایش می‌شود و پس از تایید آزمایشگاه اجازه عرضه به بازار داده می‌شود، از این رو جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند