گزارش تجارت‌نیوز از لایحه بودجه سال 1400:

پیش‌بینی 3وام در لایحه بودجه 1400 / تسهیلات 70میلیون تومانی فرزندآوری

تجارت نیوز

مبلغ وام ازدواج نسبت به امسال تغییری نکرده، برای خانوارهایی که صاحب فرزند سوم می‌شوند نیز وام 70 میلیون تومانی درنظر گرفته شده است. همچنین به 10 هزار نفر وام 100 میلیون تومانی مسکن پرداخت خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، لایحه بودجه سال 1400 امروز به مجلس رسید، طبق این لایحه وام‌ها رفاهی خانوارها شامل وام ازدواج، فرزندآوری و مسکن است.

مبلغ وام ازدواج نسبت به امسال تغییری نکرده، برای خانوارهایی که صاحب فرزند سوم می‌شوند نیز وام 70 میلیون تومان وام فرزندآوری دریافت می‌کنند.

وام ازدواج

تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در سال 1400 برای هر یک از زوج‌ها 50 میلیون تومان لحاظ شده که نسبت به امسال تغییری نکرده است. بازپرداخت وام ازدواج هفت ساله و نرخ سود آن 4 درصد در نظر گرفته شده برای دریافت این وام یک ضامن معتبر و سفته جز شروط اعلام شده است.

همچنین زوج‌هایی که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از مورخ 1397/1/1 است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند می‌توانند در سال آینده برای دریافت وام خود اقدام کنند.

وام فرزندآوری

210 میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه مسکن برای خانوارهای فاقد مسکن که در سال‌های 1400 و 1399 صاحب فرزند سوم شده‌اند، در نظر گرفته شده است.  این وام 70 میلیون تومانی است و حداکثر باید در 20 سال بازپرداخت شود.

وام‌های قرض‌الحسنه

درباره نحوه توزیع وام‌های قرض‌الحسنه هم دولت اعلام کرده است که بانک‌ها باید 20 میلیون تومان وام ضروری برای کارکنان و بازنشستگان نیروی انتظامی در نظر بگیرند و یک وام  100 میلیون تومانی ساخت یا خرید مسکن با نرخ سود  9 درصد و بازپرداخت آن 20 ساله بپردازند. همچنین وام بیماران صعب‌العلاج، سرطانی و زوج‌های نابارور بخش دیگری از تسهیلات قرض‌الحسنه سال آینده را پوشش می‌دهند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند