کد خبر: 158037

وام قرض الحسنه بازنشستگان به ۱۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش وام قرض الحسنه بازنشستگان به ۱۲۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

وام قرض الحسنه بازنشستگان
سرویس اقتصاد کلان -

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست خبری به مناسبت ۲۵ ذی الحجه و روز تکریم بازنشستگان و خانواده، گفت: وام قرض الحسنه بازنشستگان به ۱۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، نشست خبری روز خانواده و تکریم بازنشستگان، صبح امروز برگزار شد. در این نشست محمود اسلامیان گفت: ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان به مبلغ چهار میلیون تومان  از مهرماه آغاز و به ۳۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش صندوق، این تسهیلات اعطا می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری آیین تقدیر از بازنشستگان نمونه همزمان با جشن ۲۵ ذی الحجه و روز خانواده و تکریم بازنشستگان، در تالار وحدت بیان کرد: از همه استانداران و مسئولان استانی می‌خواهم که در جشن بازنشستگان استان‌ها شرکت کرده تا مراسمی در شان بازنشستگان فرهیخته برگزار شده و از خدمات آنها به کشور قدردانی شود.
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه خانه‌های امید در سراسر کشور محلی برای گذران اوقات فراغت و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان است، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۹ خانه امید در ۲۲ استان ساخته شده است و پنج خانه دیگر در ۵ استان هفته آینده به بهره برداری می‌رسد؛ همچنین ۱۲ خانه امید دیگر نیز در حال ساخت است.
اسلامیان در بخش دیگری از سخنان خود به چالش صندوق‌های بازنشستگی اشاره و تصریح کرد: صندوق‌های بازنشستگی یکی از چهار چالش اصلی کشور هستند؛ از این رو صندوق بازنشستگی کشوری با همکاری مشاوران بین المللی اقدام به واکاوی علمی مشکلات این صندوق کرده است و به زودی نتایج و پیشنهادات این پروژه تحقیقاتی ارائه می‌شود.
وی افزود: کاهش قدرت خرید بازنشستگان کشوری در دولت نهم و دهم اتفاق افتاد؛ به طوریکه متناسب با افزایش نرخ تورم، حقوق آنان افزایش نیافت؛ همچنین در زمان بازنشستگی تبعیض‌های مختلفی از نظر حقوق دریافتی، در دستگاه‌های اجرایی مختلف صورت گرفت. از این رو در دولت یازدهم شورای حقوق و دستمزد برای ساماندهی به این گونه تبعیض‌ها فعال شد.
اسلامیان با اشاره به عدم تصویب تخصیص اعتبار به بیمه تکمیلی بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: صندوق بازنشستگی کشوری به رغم مشکلات اعتباری، امسال نیز قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری را منعقد کرده است تا رضایت بازنشستگان را فراهم کند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.