تسهیلات ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی چه زمانی ابلاغ می‌شود؟

تسهیلات ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی چه زمانی ابلاغ می‌شود؟

رئیس بنیاد مسکن با بیان اینکه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی هنوز ابلاغ نشده است، گفت: روستاییان اقدامات دریافت تسهیلات را انجام داده‌اند و پیگیر هستیم تا چند روز آینده ابلاغ شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره تسهیلات ساخت مسکن در روستاها و شهرهای کوچک گفت: تسهیلات این طرح ۲۰۰ میلیون تومان است که البته دولت هنوز آن را ابلاغ نکرده؛ روستاییان کارها و اقدامات دریافت این تسهیلات را انجام داده‌اند و پرونده‌ها در بنیاد مسکن برای ارائه به بانک، آماده شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: این تسهیلات با نرخ سود پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله و ضمانت سفته زنجیره‌ای سه نفره به روستاییان پرداخت می‌شود که اقساط آن ماهانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

نیکزاد با اشاره به واگذاری ساخت و ساز نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر به بنیاد مسکن، تصریح کرد: بر اساس مصوبات شورای عالی مسکن، قرار است وزارت راه و شهرسازی اجرای طرح نهضت ملی مسکن را در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر به بنیاد مسکن واگذار کند. مهمترین موضوع در این انتقال، ابلاغ تسهیلات ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی این طرح به بنیاد مسکن است که هنوز ابلاغ نشده و پیگیر هستیم تا چند روز آینده ابلاغ شود.

وی درباره تسهیلات ساخت مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر گفت: بر اساس تصویب شورای عالی مسکن، رقم تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای مختلف، متفاوت است. در تهران ۴۵۰ در کلان شهرها ۴۰۰ و در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۳۵۰ میلیون تومان و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان است.

به گفته رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال انجام کارهای اداری تحویل پروژه‌های نهضت ملی مسکن از وزارت راه و شهرسازی به بنیاد مسکن هستیم اما پالایش متقاضیان مبنی بر حائز شرایط بودن حضور در این طرح از جمله نداشتن واحد مسکونی برعهده وزارت راه و شهرسازی است. سپس این وزارتخانه لیست متقاضیان پالایش شده را به بنیاد مسکن می‌دهد. بنابراین منتظر سه اقدام مهم هستیم تا این طرح را آغاز کنیم که شامل ارائه لیست متقاضیان واجد شرایط، ابلاغ تسهیلات ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی (بسته به روستا یا شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر) و تحویل اراضی در نظر گرفته شده می‌شود.

وی تأکید کرد: وزیر راه و شهرسازی اخیراً جلسه آنلاینی با مدیران کل راه و شهرسازی و مدیران کل بنیاد مسکن استان‌ها داشت و در آنجا تأکید کرد که هر چه سریع‌تر اقدامات واگذاری اجرای این پروژه را از ادارات راه و شهرسازی به بنیاد مسکن انجام دهند.

نیکزاد با تأکید بر اینکه مردم به این طرح دل بسته‌اند، خاطرنشان کرد: شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد مسکن در خصوص خرید مصالح ساختمانی شامل سیمان و میلگرد اقدام و آن را دپو کرده‌اند. تا زمانی که طرح شروع شود هر چه سریع‌تر از آن استفاده کنند.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند