واکسیناسیون کادر مدارس تا قبل از شروع سال تحصیلی/واکسیناسیون دانش‌آموزان پرخطر

واکسیناسیون کادر مدارس تا قبل از شروع سال تحصیلی/واکسیناسیون دانش‌آموزان پرخطر

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد: تصمیم بر آن شده که پوشش دو نوبت واکسیناسیون معلمان و سایر کارکنان مدارس و دانشگاه‌ها تا قبل از آغاز مهر به پایان برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، دکتر محمدمهدی گویا در پاسخ به سوالی مبنی بر صحت و سقم آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت که پوشش واکسیناسیون نوبت اول در ایران را ۱۳ درصد اعلام کرده است، بیان کرد: به نظر می رسد که گزارشی که توسط سازمان جهانی بهداشت اعلام شده است، دقیق نبوده و تا تاریخ ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ (۱۶ اگوست) از حدود ۶۰ میلیون جمعیتی که لازم است برای آنها واکسیناسیون انجام شود، دقیقا ۱۵۴۵۴۳۵۱ نفر نوبت اول و ۴۳۸۱۲۸۸ نفر نیز دو نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند که اگر جمعیتی از کشور را که باید واکسینه شوند (جمعیت بالای ۱۸ سال) ۶۰ میلیون نفر در نظر بگیریم، این پوشش ۲۵.۷۵ درصد می شود و اگر کل جمعیت کشور را محاسبه کنیم، با بیش از ۸۴ میلیون نفر جمعیت، این درصد ۱۸.۱۸ درصد است و به دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران و منطقه امرو اطلاع داده شده تا گزارش خود را اصلاح کنند.

تاکنون ۲۲۰۰۷۵۱۴ دُز واکسن در کشور تزریق شده است

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در ادامه تصریح کرد: لازم به ذکر است که تا صبح امروز ۳۰ مرداد، ۱۶۴۷۶۲۵۷ نفر نوبت اول و ۵۵۳۱۲۵۷ دو نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند. یعنی تاکنون ۲۲۰۰۷۵۱۴ دُز واکسن در کشور تزریق شده است. پوشش فعلی واکسن ۲۷.۴۶ درصد در میان جمعیت بالای ۱۸ سال و در کل کشور ۱۹.۳۸ درصد است. این درحالی است که در شرایط تحریم و دسترسی بسیار محدود به واکسن، این پوشش حاصل شده است.

تلاش کادر بهداشتی کشور برای واکسیناسیون مردم

گویا اظهار کرد: تمامی کادرهای بهداشتی در طول مدت اخیر هر روز به صورت دو شیفته و در بعضی مناطق به صورت شبانه روزی، عملیات واکسیناسیون را در سراسر کشور حتی در دورافتاده‌ترین نقاط با کمک سایر سازمان‌ها از جمله نیروی مقاومت بسیج و مرکز فوریت‌های پزشکی کشور و … انجام داده‌اند و این حاصل تلاش همگانی در سطح کشور بوده که علیرغم تحریم‌ها و محدودیت‌ها به انجام رسیده است. نکته جالب توجه روند واکسیناسیون در کشورمان آن بوده که ما پرخطرترین و مسن ترین گروه های جمعیتی و مهمترین مشاغل در معرض خطر را برای واکسیناسیون تحت پوشش قرار داده‌ایم.

تکمیل واکسیناسیون معلمین و سایر کارکنان مدارس تا قبل از مهر

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تصمیم بر آن شده که پوشش دو نوبت واکسیناسیون معلمین و سایر کارکنان مدارس تا قبل از آغاز مهر و سال تحصیلی جدید، به پایان برسد، در مورد اساتید دانشگاه ها نیز به همین منوال خواهد بود و امیدواریم سال تحصیلی جدید با اطمینان خاطر بیشتری آغاز شود.

واکسیناسیون دانش‌آموزان پرخطر در حال بررسی است

گویا در پایان تاکید کرد: تیم‌های کارشناسی درحال بررسی واکسیناسیون دانش آموزان دارای بیماری‌های زمینه‌ای و پرخطر و انتخاب مناسب‌ترین واکسن برای آنها هستند. در کنار اینها واکسیناسیون گروه های متعددی از مشاغل پرخطر نیز در دست انجام است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار مربوط به واکسیناسیون و کرونا را در صفحه اختصاصی ویروس کرونا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند