ورود سپاه به مبارزه با قاچاق کالا و ارز / جابجایی دام‌ها به صورت جدی کنترل می‌شود

ورود سپاه به مبارزه با قاچاق کالا و ارز / جابجایی دام‌ها به صورت جدی کنترل می‌شود

 وزیر کشور با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه مقابله با قاچاق کالا وارد می شود، گفت: جابجایی دام ها به سمت مناطق مرزی به صورت جدی کنترل خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنج شنبه پس از برگزاری نشست رسیدگی به موضوع قاچاق کالاهای اساسی که در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهارکرد: با توجه به اخبار و شایعات در حوزه قاچاق کالاهای اساسی به ویژه در حوزه دام و گوشت امروز نشستی را با حضور استانداران مناطق مرزی، نیروی انتظامی، سپاه، وزارت صمت، ستادکل نیروهای مسلح، جهاد کشاورزی، دادگستری، دادستانی و تعزیرات برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه بر اساس بررسی‌ها در شرق کشور اصلا پدیده قاچاق دام را نداریم، گفت: در غرب کشور با توجه به برودت هوا در استان‌های کردستان و آذربایجان غربی، میزان قاچاق دام بسیار پایین است.

وزیر کشور عنوان کرد: با اعلام دستور العمل رییس جمهوری حرکت دام‌ها از داخل کشور به سمت مرزها، کنترل جدی خواهد شد و تردد دام‌ها باید با اجازه دامپزشکی انجام شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در شعاعی خاصی تا مرز، ممنوعیت ورود دام ها ایجاد خواهد شد، گفت: مقرر شده است تا با افزایش نیرو، تقویت ایست و بازرسی‌ها و تمهیدات لازم از قاچاق دام جلوگیری شود.

وی اعلام کرد: اخیرا مجوزی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داده شد تا به ویژه در مناطق دریایی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز وارد شود؛ سپاه نیز در این راستا از طریق ستادکل نیروهای مسلح با نیروی انتظامی و ارتش هماهنگی های لازم را انجام داده است و از هفته آینده این موضوع را اجرایی خواهد کرد.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود روند توزیع نهاد ها و کالاها را از دیگر نگرانی های وزارت کشور عنوان کرد و گفت: بر اساس گزارش وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی ورودی و ذخایز نهادها و کالاها مورد نیاز بسیار مطلوب هستند.

رحمانی فضلی افزود: در توزیع نهادها و کالاها به ویژه توزیع گوشت مشکلاتی وجود داشت، اما جامعه هدف مشخص شد تا گوشتی که با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان وارد می‌شود، به دست جامعه هدف برسد.

وی با بیان اینکه عوارض واردات گوشت با ارز نیمایی به صفر رسیده است، گفت: امیدواریم با افزایش واردات، اصلاح نظام توزیع و کنترل شدید قاچاق بتوانیم قیمت‌ها را متعادل تر کنیم.

به گفته وزیر کشور ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مسئولیت حوزه قاچاق را بر عهده گرفته است و گزارش‌ها را به صورت هفتگی به دولت ارائه می‌دهد.

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند