با تصمیم نمایندگان؛

وزارت راه و شهرسازی مکلف به تامین مسکن ارزان قیمت برای معلولان شد

وزارت راه و شهرسازی مکلف به تامین مسکن ارزان قیمت برای معلولان شد

نمایندگان مجلس وزارت راه و شهرسازی را مکلف به تامین مسکن ارزان قیمت برای معلولان کردند.

در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، نمایندگان با تصویب ماده‌ای وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه ها را مکلف کردند متناسب با ارائه تسهیلات ارزان قیمت و سایر اقدامات حمایتی از سازندگان واحدهای مسکونی اعم از انبوه‌سازان، تعاونی‌ها و بخش‌خصوصی، تعهد لازم را برای اختصاص حداقل ۱۰ درصد واحدهای مسکونی احداثی با کیفیت و مناسب‌سازی شده به افراد دارای معلولیت فاقد مسکن با اولویت زوج‌های دارای معلولیت و خانواده‌های دارای چند معلول به صورت ارزان قیمت با معرفی سازمان از سازندگان مذکور اخذ و بر اجرای آن نظارت نمایند.

طبق تبصره یک این ماده بانک مرکزی مکلف است تسهیلات اعتباری ارزان قیمت با نرخ ترجیحی و بلند مدت مسکن، موضوع این ماده را برای یک بار تامین و به افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان و یا تعاونی‌ها و موسسات خیریه مورد تایید سازمان اختصاص دهد.

همچنین براساس تبصره دو این ماده مقرر شد اعتبار مورد نیاز جهت پرداخت مابه التفاوت نرخ سود ۴ درصد و نرخ سود مصوب نظام بانکی در قانون بودجه سالانه منظور شود.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند