کد خبر: 145519

وزارت کشور ادعای عدم حمایت دولت از متروی تهران را رد کرد

وزارت کشور در اطلاعیه‌ای ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر عدم حمایت دولت از مترو را رد کرد.

سرویس کسب‌وکار -

مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور در یک یادداشت رسانه‌ای با رد برخی اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها با تیتر: «دولت مترو را ورشکسته کرد» با مضمون عدم حمایت دولت از متروی تهران اعلام کرد:

«از ابتدای شروع طرح احداث متروی تهران تاکنون و بر اساس مبالغ مصوب در بودجه‌های سنواتی با عنوان طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای، دولت به تعهدات خود عمل نموده و مبلغ ۱۹،۰۹۲ میلیارد ریال به متروی تهران پرداخت نموده است. همچنین شهرداری تهران مبلغ ۱۰۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت انتشار نموده که تضمین بازپرداخت ۵۰ درصد اصل و سود آن بر عهده دولت می‌باشد. به علاوه تامین مالی خط ۴ متروی تهران از طریق فاینانس و به مبلغ ۹۶۵ میلیون دلار انجام شد که دولت در حال بازپرداخت ۵۰ درصد اصل و هزینه‌های بالاسری می‌باشد.

در خصوص کمک به شرکت بهره‌برداری، در حال حاضر اقدامات لازم برای تامین و خرید ۶۳۰ دستگاه واگن مترویی به ارزش ۶۳۰ میلیون یورو توسط دولت در حال انجام می‌باشد. همچنین طبق مصوبه اخیر شورای اقتصاد به شماره ۱۱۹۳۵۲۶ مورخ ۸-۳-۹۶ مبلغ ۹٫۸ سنت برای هر سفر مترویی و در کل مبلغ ۱،۴۲۱،۵۰۰،۰۰۰ دلار سهم متروی تهران در نظر گرفته شده که طی سال‌های بهره‌برداری از طرف دولت پرداخت خواهد شد.»

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.