موضوعات داغ:

آخرين وضعيت بازار موبايل پس از گرانی دلار

آخرين وضعيت بازار موبايل پس از گرانی دلار

اين روزها خريد گوشی تلفن همراه به مساله‌ای پيچيده برای خريداران بدل شده است چرا كه فروشندگان، اين كالا را براساس نوسانات بازار ارز می‌فروشند و اين موضوع منجر به نوسانات قيمت گوشی همراه شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این روزها با افزایش قیمت ارز قیمت انواع گوشی تلفن همراه نیز بعضا در برخی موارد حتی به صورت ساعتی با افزایش مواجه است
درحالی که گوشی تلفن همراه کالایی است که از مدت‌ها قبل نیازمند ارسال از بازار مبدأ و سپس ترخیص در گمرکات و حمل به بازارهای عمده فروشی و سپس خرده فروشی است، با این حال گزارش میدانی گزارشگر خراسان از سوء استفاده برخی فروشندگان گوشی تلفن همراه از تلاطمات اخیر بازار ارز حکایت می کند.

به طبقه فوقانی بازار چهارسو واقع در تقاطع خیابان جمهوری اسلامی و خیابان حافظ می‌رویم. یکی از بازارهای اصلی فروش گوشی تلفن همراه، قیمت یکی از برندهای تلفن همراه را جویا می‌شویم، فروشنده می‌گوید که قیمت آن الان دومیلیون و 350 هزار تومان است اما تا ظهر به دومیلیون و 500 هزار تومان افزایش می‌یابد!

علت را که جویا می‌شویم، می‌گوید: قیمت دلار در بازار به دلیل تغییرات اخیر ناشی از تصمیم FATF تا بعدازظهر افزایش می‌یابد بنابراین تا ظهر این قیمت برای این گوشی وجود دارد و بعدازظهر قیمت دیگری است!

قیمت گوشی «ردمی ایت شیاامی» را از بازار موبایل ایران و چهارسو و بازار علاء‌الدین جویا می‌شویم. قیمت این نشان تجاری پیش از تصمیم‌گیری FATF حدود دو میلیون و 300 هزار تومان است که این قیمت دو روز بعد از این تصمیم‌گیری با افزایشی حدود 350 هزار تومان دو میلیون و 590 هزار تومان به فروش می‌رسد.

از فروشنده این نشان تجاری علت این گرانی را می‌پرسيم، می‌گوید: قیمت بازار گوشی تلفن همراه از بازار ارز تاثیر می‌پذیرد. جنس تا شب عید دارد کم می‌شود و اگر همین امروز بخرید بهتر از فرداست!

منبع: روزنامه خراسان 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند