وضعیت فرودگاه‌ها در شرایط جوی چگونه است؟

وضعیت فرودگاه‌ها در شرایط جوی چگونه است؟

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاه‌های سراسر کشور آخرین وضعیت فرودگاه‌ها در پی شرایط جوی پیش آمده ناشی از بارش شدید باران تشریح کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حسین اسفندیاری ضمن تشریح آخرین وضعیت فرودگاه گرگان بیان کرد: به دلیل شرایط پیش آمده ناشی از بارش شدید باران در استان‌های مختلف، کمیته بحران تشکیل شد و پس از آن انجام اقدامات لازم در جهت بهبود وضعیت فرودگاه گرگان در دستور کار قرار گرفت تا با هدایت سیلاب از هجوم آب به سمت عوامل پروازی، دستگاه‌های کمک‌ناوبری و سیستم‌های عملیات پروازی ممانعت شود.

وی ادامه داد: سیلاب به سمت فرودگاه گرگان روانه شده بود اما با منحرف کردن آن، از هجوم آب به سمت عوامل پروازی جلوگیری به عمل آمد تا خللی در انجام عملیات‌های پروازی ایجاد نشود. در حال حاضر ۳۸ هکتار از اراضی فرودگاه زیر سیلاب قرار دارد اما حتی یک پرواز هم لغو نشده و خدمت‌رسانی در حال انجام است و عوامل فنی و عملیاتی ۲۴ ساعته در فرودگاه حضور دارند.

اسفندیاری در ادامه با اشاره به وضعیت فرودگاه خرم‌آباد پس از بارش شدید باران اظهار کرد: امروز (دوشنبه) با توجه به بارش شدید باران، فرودگاه خرم‌آباد نیز در معرض سیلاب قرار گرفت و آب تا پشت دیواره فرودگاه نیز بالا آمد که با انجام عملیات‌های لازم به سمت دیگری منحرف شد تا به دستگاه‌های ناوبری و فنی – عملیاتی آسیبی نرسد و در حال حاضر این فرودگاه آماده پذیرش پروازهای مختلف است.

وی در ادامه به وضعیت سایر فرودگاه‌ها پس از بارش‌های شدید ۲۴ ساعت اخیر اشاره کرد و گفت: وضعیت فرودگاه‌هایی که در معرض سیلاب قرار دارند، ارزیابی شد تا با کمترین مشکل طی ساعات آتی بتوانیم فعالیت‌های فرودگاهی را پیش ببریم.

اسفندیاری ادامه داد: فرودگاه‌های ایلام، ارومیه، سنندج، ساری، اهواز، آبادان، بندرعباس، سیستان، شیراز و یاسوج با توجه به وضعیت جوی پیش آمده در اولویت رسیدگی و آماده‌باش قرار دارند تا با کمترین آسیب فعالیت‌های مختلف پروازی را پیش ببرند.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند