ایران بروکر
خبر مهم : شروع افزایش ۲۰ درصدی یارانه از امروز
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پایان بورس امروز 25 بهمن 1401 / خروج سنگین پول حقیقی‌‌ها تا کجا ادامه دارد؟

پایان بورس 7 فروردین 1402

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه سهم‌های کنور، سپ، کرماشا، تکشا و شدوص حجم مشکوک داشتند. به طوری که هر یک از آن‌ها به طور متوسط هفت تا هشت برابر میانگین حجم ماهانه خود حجم خوردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بورس روز جاری در حالی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت روز گذشته خود گام برداشت؛ بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افت 10 هزار و 313 واحدی که معادل 0.7 درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح یک میلیون 537 هزار واحدی ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با کاهش 0.7 درصدی به سطح 479 هزار و 389 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را 6 میلیارد و 870 میلیون و ارزش معاملات را سه هزار و 212 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

پایان بورس 25 بهمن

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از خروج سرمایه حقیقی‌ها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از خروج 503 میلیارد تومانی پول از بورس می‌دهد که بسیار نگران کننده است.

بررسی‌ها نشان می‎دهد که در یک ماه گذشته بازار، سهامداران تنها دو روز شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودند.

کارشناسان بازار سرمایه بر این باورند، تا زمانی که از تولیدکننده داخلی و به دنبال آن شرکت‌های بورسی حمایت نشود این خروج پول ادامه دارد و تنها با نوسانات نرخ ارز، ممکن است این شیب عجیب خروج پول کاهش یابد.

نقشه بورس تهران امروز با حضور 154 نماد سبز و 463 نماد منفی نمایان‌گر غلبه فروشندگان در بازار بود. همچنین ارزش دلاری بازار سرمایه ایران در پایان معاملات روز یکشنبه معادل 255 میلیارد دلار شد.

صف خرید و فروش

در لیست بیشترین ارزش‌ صف فروش نمادهای وسالت، خبنیان، خکاوه، فنفت و غدیس در این لیست به چشم می‌خورند.

بیشترین ارزش صف خرید نیز متعلق به نمادهای وسینا، غناب، شدوص، تکنو و وآتوس بود.

حجم مشکوک

بررسی معاملات بازار امروز نشان می‌دهد که سهم‌های زیر حجم مشکوک داشتند و به طور متوسط پنج تا 6 برابر میانگین حجم ماه خود حجم خوردند. در جدول زیر M نشانه میلیون است.

حجم مشکوک 25 بهمن

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم وساخت، فولاد و خگستر بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های دی، وساخت و شستا بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

وسینا با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، ختوقا نیز با افت 6.99 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های سصفها، سرچشمه و وسینا تعلق گرفت. همچنین سهم‌های بهپاک، تکشا و بشهاب نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای کیا، وخاور و داسوه خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های فاهواز، وسینا و تاصیکو رقم خورد. همچنین سآبیک در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد کرماشا بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار بورس بخوانید.

نظرات