5 کالا و 3 قطعه زمین در پذیرش‌های جدید بورس کالا

5 کالا و محصول متعلق به 5 شرکت و همچنین 3 قطعه زمین در بازار اصلی و فرعی بورس کالا پذیرش شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پذیرش‌های جدید بورس کالا اعلام شدند.

به نقل از کالاخبر، براساس اطلاعیه مدیریت پذیرش بورس کالای ایران، آرگون و شمش فولادی ۲ شرکت برای عرضه در بازار اصلی پذیرش شد.

پذیرش کالاها و محصول‌های مذکور پس از بررسی مدارک و مستندات در سیصدوشصتمین‌ودومین جلسه کمیته عرضه در تاریخ 24 آبان به تصویب رسید.

به این ترتیب، آرگون شرکت فولاد زرند ایرانیان راهی بازار اصلی بورس کالای ایران می‌شود.

همچنین شمش فولادی شرکت پولاد آذر ماهان در بازار اصلی بورس کالا پذیرش شد.

کالا و محصول کدام شرکت به بازار فرعی راه یافت؟

مدیریت پذیرش بورس کالای ایران در اطلاعیه جداگانه دیگری از پذیرش کلوخه باریت، پروفیل فولادی، ضایعات فلزی و 3 قطعه زمین متعلق به 4 شرکت در بازار فرعی بورس کالا خبر داد.

پذیرش کالاهای مذکور پس از بررسی مدارک و مستندات در سیصدوشصت‌ودومین جلسه کمیته عرضه در تاریخ 24 آبان به تصویب رسید.

به این ترتیب، 500هزار تن کلوخه باریت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) را راهی بازار فرعی بورس کالا می‌شود.

همچنین 5هزار تن پروفیل فولادی شرکت بازرگانی کیان‌شرق ایران در بازار فرعی پذیرش شدند.

علاوه بر این، 1700 تن ضایعات فلزی شرکت قالب‌های صنعتی ایران خودرو برای عرضه در بورس کالا پذیرش شدند.

سه قطعه زمین به پلاک‌های ثبتی ۱۵۶۳۰/۴۶۶۵ و ۵۷۷۸ و ۴۲۶۸ متعلق به تامین سرمایه نوین و لیزینگ اقتصاد نوین (به‌صورت مشترک) که عرضه‌کننده آن تامین سرمایه نوین است، برای عرضه در بازار فرعی پذیرش شدند.

زمین با پلاک ثبتی ۱۵۶۳۰/۴۶۶۵ مسکونی بوده و دارای مساحت عرصه و عیان ۲۴۴۳.۶ مترمربع است. مستحدثات، ابنیه و تاسیسات آن نیز شامل حق سرقفلی ۶ باب مغازه و طبقه فوقانی مغازه‌های خریداری شده است و از ۱۴ مغازه تجاری حق سرقفلی تعداد ۸ واحد تجاری متعلق به غیر است. همچنین سه باب از ۶ باب مغازه و طبقه فوقانی مغازه‌ها بعد از خریداری تخریب شده‌اند و تعداد ۱۱ باب مغازه و زیرزمین در حال حاضر فعال هستند.

زمین با پلاک ثبتی ۵۷۷۸ و همین‌طور زمین با پلاک ثبتی ۴۲۶۸ نیز دارای کاربری مسکونی هستند و به ترتیب مساحتی معادل ۱۴۲.۵ مترمربع و ۲۸۲.۳ مترمربع دارند. این زمین‌ها گودبرداری شده است.

تمامی زمین‌های مذکور در اردبیل واقع شده‌اند و قرار است به‌صورت یک‌جا عرضه و به فروش گذاشته شوند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند