محمدباقر نوبخت خبر داد:

پیش‌بینی ایجاد بیش از یک میلیون فرصت شغلی در بودجه ۹۷

محمدباقر نوبخت بیان کرد که یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است و در این راستا ۱۲ برنامه اجرایی پیش‌بینی شده که حداقل سرمایه‌گذاری برای آن حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در بودجه سال آینده که مقطعی از یک سال برنامه ششم توسعه است، در نظر گرفته شده است و در این راستا ۱۲ برنامه اجرایی پیش‌بینی شده که حداقل سرمایه‌گذاری برای آن حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدباقر نوبخت پیش از ظهر امروز ۱۲ بهمن‌ماه در نشست با کارکنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان اظهار کرد: بعد از احیاء سازمان، هدف اصلی تعریف شده، راهبری و رصد توسعه کشور است و از سوی رئیس‌جمهور به عنوان اولین ماموریت ما تصریح شد لذا در گام نخست در این راستا باید در همه عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … مطالعه داشته و بعد از آن بتوانیم برنامه میان مدت و بلند مدت تعریف کنیم تا براساس آن در سال‌ها بودجه سنواتی داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره تعیین رشد ۸ درصدی اقتصادی کشور در برنامه ششم توسعه گفت: براین اساس می‌توانیم حدود ۹۵۰ هزار فرصت شغلی در سال ایجاد کنیم که در این راستا برای سال آینده پیش‌بینی ورود ۸۳۸ هزار نفر به بازار کار را داریم.

وی افزود: یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در بودجه سال آینده که مقطعی از یک سال برنامه ششم توسعه است، ددر نظر گرفته شده است و در این راستا ۱۲ برنامه اجرایی پیش‌بینی شده که حداقل سرمایه‌گذاری برای آن حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.

نوبخت با اشاره به اینکه توزیع شده که این فرصت‌ها در چه بخشی ایجاد شود، تصریح کرد: باید در مقابله با زلزله به بافت فرسوده توجه کنیم و در حوادث اخیر مشاهده کردیم هر جایی محکم ساخته شده بود، خساراتی به آن مجموعه وارد نشده بود، لذا قرار شد ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نامناسب را در بافت فرسوده نوسازی کنیم که ۶۰ هزار فرصت شغلی در بخش مسکن دیده شده است.

سخنگوی دولت بیان کرد: در بودجه جامع نگر و مسئله‌محور کار می‌کنیم و مسائلی همچون آب، محیط زیست و … وجود دارد که اگر به آن نرسیم، به بحران خواهیم رسید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه بودجه خنثی نیست و علت اینکه یک گروه موافق و مخالف داشتیم، این است که بودجه پیام دارد، خاطرنشان کرد: ما برای فقرزدایی و کم کردن فاصله بین فقیر و غنی در بودجه ۹۷ برنامه‌های خوب و کاربردی را پیش‌بینی کرده‌ایم، ضمن آنکه برای ۷۱ هزار طرح و پروژه ناتمام برنامه داریم و می‌دانیم به‌دنبال چه چیزهایی هستیم.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند