تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

7 پیش‌بینی از بازارها در هفته جدید / خوشبینی به بورس و بدبینی به دلار و طلا

7 پیش‌بینی از بازارها در هفته جدید / خوشبینی به بورس و بدبینی به دلار و طلا

در حالی که کارشناسان درباره دلار و طلا روند قیمتی آن را در هفته جدید نزولی برآورد می‌کنند، پنج کارشناس بازار سهام از خوش‌بینی نسبت به آینده این بازار سخن می‌گویند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته اخیر تنها بازاری که بازدهی مثبت داشت بورس بود. آیا این اتفاق در هفته جدید نیز رخ خواهد داد؟

نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا به تجارت‌نیوز می‌گوید: قیمت دلار و انس جهانی طلا در بازارهای بین‌المللی کاهش یابد قیمت طلا هم هفته آینده مجدد ارزان می‌شود.

محمدرضا اخوان، کارشناس اقتصادی نیز درباره قیمت دلار به تجارت‌نیوز می‌گوید: این روزها بازار ارز در انتظار خبر مهمی از بازگشت آمریکا به برجام و رفع احتمالی تحریم‎هاست و تا آن زمان شاهد تداوم ثبات نسبی نرخ‌ها در سطوح کنونی خواهیم بود. هرچند در روزهای اخیر، سناریوی بازگشت ترامپ با انتشار اخباری از افشای تقلب در بازشماری آراء در ایالات کلیدی، همچنان روی میز است.

اما درباره بورس چه پیش‌بینی‌هایی وجود دارد؟ شاید مهمترین اتفاق در هفته جدید تعطیلی بازارهای رقیب بورس باشد. آیا این عامل می‌تواند مولفه تاثیرگذاری باشد؟

علی خسروشاهی، در رابطه با تاثیر تعطیلی بازارهای موازی بر بازار سهام گفت: به نظرم چون این تعطیلی کوتاه‌مدت است و نمی‌توان سوداگری در بازارهای موازی را به طور کامل تعطیل کرد پس تاثیر این تعطیلی زیاد نخواهد بود و احتمالا شاخص به طور ملایم تا یک میلیون و 500 هزار واحد رشد می‌کند.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه نیز در رابطه با تعطیلی دو هفته پیش‌رو گفت: فروردین که بازارهای موازی تعطیل شد، بازار سهام رشد کرد. اما جدیدا بازارگردان‌ها نیز به بازار سهام اضافه شدند و به نظر نمی‌رسد احتمال رشد شارپی خیلی زیاد باشد و نهایتا تا یک میلیون و 420 هزار واحد رشد داشته باشیم و بعد از آن باید اتفاق و سیگنالی برای صعود بازار پیدا شود که این رشد ادامه یاید.

محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سهام در رابطه با بازار هفته آینده گفت: احتمالا از هفته آینده عرضه در بازار سهام بیشتر می‌شود و به نظر می‌رسد شاخص کل بین یک میلیون و 150 هزار تا یک میلیون و 400 هزار واحد در نوسان باشد.

بهزاد صمدی، یک تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه رشد بازار شارپی نخواهد بود، گفت: احتمالا شاخص در محدوده یک میلیون و ۳۸۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۴۴۰ هزار واحد رشد کرده و بعد اصلاح جزئی داشته باشد اما به طور کلی شاخص در ماه‌های آینده وارد کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد خواهد شد که عرضه و تقاضا مشخص می‌کند این اتفاق چه زمانی خواهد افتاد.(ایسنا)

پیمان حدادی، کارشناس بازار سهام در رابطه با بورس فردا گفته است: به نظر می‌رسد بازار سهام فردا مثبت باشد اما روند صعودی بازار سهام هفته به عرضه و تقاضا در نماد شستا بستگی دارد زیرا صف فروش شدن نماد شستا به دلیل جو هیجانی می‌تواند به عرضه در سایر نمادهای بزرگ نیز تبدیل شود.

آخرین پیش‌بینی‌ها درباره بازار سهام را در صفحه پیش‌بینی بورس بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند