دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی بازار طلا در بهمن ماه / آیا زمان خرید یا فروش طلا فرا رسیده است؟

پیش‌بینی بازار طلا در بهمن ماه / آیا زمان خرید یا فروش طلا فرا رسیده است؟

طلا به ثبات نسبی رسیده و این بازار فعلا با شوک ناگهانی قیمت روبرو نخواهد شد. دبیر اتحادیه طلا و جواهر با گفتن این جملات توضیح داد: حداکثر نوسان قیمت در بازار طلا حدود ۱۰ درصد خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در روزهای پایان دی ماه بازار طلا و ارز با ریزش ناگهانی مواجه شد اما در آخرین روزهای کاری بازار، قیمت دلار، طلا و سکه کمی افزایش یافت.
حالا با شروع کار بایدن در کاخ سفید، خریداران طلا در بازار ایران مردد هستند که چنانچه در این بازار معامله انجام دهند، آیا با ضرر هنگفت مواجه خواهند شد؟

به گزارش ایسنا هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC نوشته است:« با توجه به رویکرد جانت یلن و موضع بایدن در خصوص اقدامات محرک مالی، طلا به انتظارات تورمی بالاتر واکنش نشان می‌دهد. با این حال رشد قیمت طلا در کوتاه مدت به دلیل بازده بالاتر دلار و رشد آن محدود خواهد بود.» او گفته است: « اونس طلا همچنان پتانسیل صعود به دو هزار دلار را دارد زیرا احتمالا تا اواسط سه ماهه دوم نقدینگی زیادی در بازار ایجاد می‌شود.»

طلا در بازار ایران ثابت شد

اما در بازار داخلی چه اتفاقی در راه است؟ نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره آینده قیمت طلا در بهمن ماه به تجارت‌نیوز گفت: طلا به ثبات رسیده است. بازار با حداقل قیمت‌ها مواجه شده و معتقدیم چنانچه نوسان خاصی در اونس جهانی طلا نداشته باشیم، قیمت طلا در بازار ایران ثبات نسبی را تجربه می‌کند.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران همچنین در پاسخ به تردید مردم برای معامله در بازار طلا گفت: در دو ماه گذشته با نوسان جزئی بهای طلا رو به رو بودیم و ثبات در بازار ایجاد شده است. بنابراین چنانچه مردم قصد خرید یا فروش طلا یا سکه دارند، می‌توانند در بازار داخل به راحتی معامله کنند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند