در گفتگوی تجارت‌نیوز با یک کارشناس بورسی مطرح شد:

پیش‌بینی بلندمدت بازار سهام / شاخص کل تا 2.8 میلیون واحد صعود می‌کند

پیش‌بینی بلندمدت بازار سهام / شاخص کل تا 2.8 میلیون واحد صعود می‌کند

در ادامه ریزش بازار سهام امروز هم شاخص کل بازار سهام بیش از سه درصد ریزش کرد و به یک میلیون و ۶۳۱ هزار واحد رسید. اما بورس در آینده چه می‌شود؟

حسین زمانی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: محدوده یک میلیون و 600 هزار واحد کف حمایتی شاخص کل است و احتمالا در این محدود بازار برگشت خواهد کرد. پیش‌بینی بنده این است که بازار در این محدود از شاخص کل یک کف دوقلو می‌سازد.

وی افزود: به لحاظ موج شماری الیوتی، بازار سهام در محدود شاخص یک میلیون و 600 هزار واحد در حال تکمیل موج چهارم خود است و برای موج پنجم صعودی آماده می‌شود. اکثر سهم‌ها و نمادها به نوعی اشباع فروش شدند و تقریبا فروشنده‌ای در بازار به نوعی وجود ندارد و بیشتر افراد در مقام خریدار هستند.

همچنین وی در رابطه با حمایت حقوقی‌ها از بازار سهام و از بین رفتن اعتماد مردم نسبت به بازار سهام گفت: به نظرم بحث بازار دستوری و دست‌کاری در بازار حرف بی‌راهی نیست چرا که حقوقی‌ها به شدت در حال عرضه و فروش هستند و از طرف دیگر هم بازار ترسیده خصوصا کد اولی‌ها که تعدادشون بالای هفت میلیون نفر است و حجم معاملات زیر 10 هزار میلیارد تومان گواه این ترس است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی بنده بازگشت بازار سهام به کانال دو میلیون و 100 هزار واحد و بعد از آن رسیدن شاخص کل به دو میلیون و 800 هزار واحد قبل از انتخابات آمریکا است.

اخبار مرتبط با پیش‌بینی بورس را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش‌بینی بورس بخوانید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند