تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بورس فردا 29 مرداد 99 / بورس فردا چه می‌شود؟

پیش‌بینی بورس فردا 29 مرداد 99 / بورس فردا چه می‌شود؟

دیروز بازار سهام بعد از حدود 14 درصد افت ارزش طی پنج روز متوالی به حالت صعودی برگشته بود و امروز دوباره حالت صعودی بورس ادامه یافت و در نیم ساعت اولیه بازار شاخص کل حدود 40 هزار واحد رشد کرد. اما برآوردها از آینده بورس چیست؟

مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز با بیان اینکه رشد بازار در شرایط فعلی سخت است گفت: اینکه ما بتوانیم در شاخص کل به سقف قبل از اصلاح برسیم نیازمند نقدینگی بالایی است که در حال حاضر این نقدینگی در دسترس نیست و رشد بازار سخت خواهد بود.

وی افزود: شاخص کل کم‌تر از تک سهم‌ها اصلاح کرده است، در خیلی از سهم‌ها اصلاح 30 تا 40 درصدی را شاهد بودیم برای همین ما مخصوصا در نمادهای کوچک‌تر این انتظار را داریم که شاهد ریزش نباشیم اما اینکه چه چیزی باعث می‌شود بازار سهام رشد نداشته باشد این است که قیمت دلار بتواند تثبیت بشود، از طرفی هم به دلیل بالا رفتن ارزش بازار نیازمند نقدینگی بیشتری نسبت به قبل هستیم.

وی ادامه داد: فعلا بازار رشدی صعودی و با شیب ملایم دارد. قیمت دلار و حجم نقدینگی بر روند بازار تاثیرگذاری زیادی دارند و از طرفی هم اصلاح بازار تمام شده و اگر شوک منفی شدیدی وارد نشود می‌توان امیدوار بود که در محدوده سقف شاخص قبلی و شاخص اصلاح شده نوسان داشته باشد.

اخبار مرتبط با پیش‌بینی بورس را هر روز ساعت ۱۷ در صفحه پیش‌بینی بورس بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند