کارشناس بازار سرمایه پاسخ می‌دهند:

پیش‌بینی بورس هفته سوم مرداد / ارزش معاملات به ۱۰ هزار میلیارد می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته سوم مرداد / ارزش معاملات به ۱۰ هزار میلیارد می‌رسد؟

در جریان معاملات هفته گذشته بازار سهام، شاخص کل بورس از کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد به یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد رسید و روند بازار علاوه بر تعادل نسبی با صعود و رشد نمادهای بزرگ همراه شد. اما پیش‌بینی کارشناسان از روند بازار برای هفته آینده به چه صورت است؟ 

به گزارش تجارت‌نیوز، در جریان معاملات هفته گذشته بازار سهام، شاخص کل بورس از کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد به یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد رسید و روند بازار علاوه بر تعادل نسبی با صعود و رشد نمادهای بزرگ همراه شد. اما پیش‌بینی کارشناسان از روند بازار برای هفته آینده به چه صورت است؟

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره روند بازار هفته آینده گفت: هفته گذشته پیش‌بینی شد گروه پتروشیمی شاخص‌ساز بازار باشند و روند شاخص هم مثبت و صعودی باشد. با توجه به روند شاخص در هفته گذشته و رسیدن آن به محدوده یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد به نظر می‌رسد در ابتدای هفته آینده بازار مثبت خواهد بود.

وی در بخش دیگری اشاره کرد: تنها ریسک فعلی برای بازار سرمایه، احتمال تعطیلی به خاطر شرایط کرونا است که اگر این موضوع برطرف شود روند بازار صعودی خواهد بود.

حدادی درباره روند ارزش معاملات هفته آینده پیش‌بینی کرد: ارزش معاملات بورس هفته آینده به نظر می‌رسد به بالای ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد برسد و رشد معاملات را احتمالا در بازار شاهد باشیم.

این کارشناس بازار درباره گروه‌های پیش‌رو هفته جاری هم گفت: پیش‌بینی می‌کنم گروه‌هایی که در بازار هفته گذشته از روند و شرایط کلی بازار جامانده‌اند می‌توانند پتانسیل رشد و جذب نقدینگی را داشته باشند.

وی در پایان عنوان کرد: هفته آتی احتمالا شاهد رشد گروه‌های خودرویی و بانکی در بازار باشیم.

آخرین اخبار مرتبط با پیش‌بینی بورس را هرروز ساعت ۱۷ در صفحه پیش‌بینی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند