بدترین عملکرد ماهانه بیت‌کوین در ۲۰۱۹ / آخرین پیش‌بینی‌ها از بازار ارزهای دیجتال

بدترین عملکرد ماهانه بیت‌کوین در ۲۰۱۹ / آخرین پیش‌بینی‌ها از بازار ارزهای دیجتال

اگرچه بیت‌کوین با ۱۷٫۳ درصد کاهش در نوامبر ۲۰۱۹ بدترین عملکرد ماهانه خود را به ثبت رسانده، اما همچنان از ابتدای سال تاکنون ۱۰۲ درصد رشد داشته است. آینده این رمزارز تا پایان سال چگونه خواهد بود؟

بیت‌کوین با ۱۷٫۳ درصد کاهش در نوامبر ۲۰۱۹ نسبت به ماه گذشته، بدترین عملکرد ماهانه خود را در سال جاری میلادی به ثبت رساند.

به گزارش تجارت‌نیوز، درحالی‌که قیمت بیت‌کوین در روزهای ابتدایی ماه در محدوده ۹ هزار دلار معامله می‌شد، از هفته دوم روند نزولی به خود گرفت. تا جایی که در ساعات پایانی روز ۲۴ نوامبر، قیمت هر بیت‌کوین به شش هزار و ۹۲۴ دلار کاهش یافت.

بالاترین قیمت بیت‌کوین اما به روز ششم ماه نوامبر مربوط می‌شود. این رمزارز در این تاریخ با قیمت ۹ هزار و ۳۴۵ دلار معامله شد.

نمودار زیر روند ماهانه قیمت بیت‌کوین را در ماه نوامبر (۱۰ آبان تا ۹ آذر) نشان می‌دهد:

افت ۱۷٫۳ درصدی بیت‌کوین در ماه نوامبر

در نوامبر سال ۲۰۱۸ هم بیت‌کوین با افت قابل توجهی مواجه شد. درحالی‌که در دسامبر ۲۰۱۷، این ارز دیجیتال به ۲۰ هزار دلار رسیده بود، به دلیل فروش بیش از حد در دسامبر ۲۰۱۸ به سه هزار و ۱۲۲ دلار کاهش یافت.

با توجه به اینکه هلوینگ بعدی (نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین) در ماه می ۲۰۲۰ اتفاق می‌افتد، بسیاری پیش‌بینی کرده بودند که قیمت این ارز رمزنگاری‌شده در ماه نوامبر افزایش یابد. با این حال اینطور نشد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد، قیمت بیت‌کوین در سه ماهه سوم سال از ۱۳ هزار دلار به هفت هزار و ۵۰۰ دلار کاهش یافته است. این عملکرد ضعیف در فصل سوم سال موجب شده بسیاری از استخراج‌کنندگان اقدام به فروش بیت‌کوین‌های خود کنند.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین تا پایان سال میلادی

پیش‌تر ویلی وو، تحلیلگر پیش‌بینی کرده بود که اگر قیمت بیت‌کوین در ماه نوامبر به کمتر از هشت هزار و ۳۰۰ دلار برسد، در ماه دسامبر با کاهش عمیق‌تری مواجه خواهد شد.

مایکل نووگراتز، تحلیلگر دیگر اما معتقد است که بیت‌کوین به زودی روند بهبود را در پیش خواهد گرفت.

او تا پایان سال جاری میلادی سطح مقاومتی بالاتر از ۱۰ هزار دلار را پیش‌بینی کرده است.

نباید فراموش کرد که علی‌رغم افت قابل توجه قیمت بیت‌کوین در هفته‌های گذشته، این رمزارز محبوب از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون رشدی ۱۰۲ درصدی داشته است.

* بخش‌هایی از این گزارش برگرفته از منابع coindesk و newslogical است.

جدیدترین اتفاقات مربوط به بیت‌کوین را می‌توانید در سلسله اخبار بیت‌کوین تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند