تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

3 پیش‌بینی از آینده دلار، طلا و بورس

3 پیش‌بینی از آینده دلار، طلا و بورس

در هفته گذشته برخلاف روند قابل پیش‌بینی بار دیگر طلا و دلار گران شدند و در مقابل شاخص بازار سهام افت کرد. برای هفته آینده هم آخرین اخبار و سیگنال‌ها حاکی از نزولی شدن روند دلار و طلا و صعودی شدن شاخص بازار سهام است. اما آیا این بار بازارها طبق انتظار رفتار می‌کنند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته گذشته طلا 8.4 درصد، سکه 9.8 درصد و دلار 3.9 درصد افزایش یافتند و در سوی دیگر شاخص بازار سهام 6.8 درصد افت کرد. این درحالیست که پیش از شروع هفته انتظارات خلاف این بود.

با این حال در هفته پیش‌رو نیز بار دیگر روند دلار و طلا نزولی و بورس صعودی پیش‌بینی می‌شود. اما آیا این بار بازارها طبق انتظار رفتار خواهند کرد؟

کامبیز افسری، فعال بازار ارز، درباره آینده بازار ارز و احتمال ریزش قیمت ارز می‌گوید: یک ریزش خواهیم داشت. هر زمان که قیمت‌ها به صورت شارپی بالا برود، یک ریزش در پی خواهد داشت. البته زمان این ریزش مشخص نیست. این ریزش حداقل سه تا چهارهزار تومان خواهد بود. این یک قانون است در بازار ارز که وقتی قیمت به این شکل بالا می‌رود، عده‌ای فروشنده می‌شوند و یک دفعه قیمت ریزش پیدا می‌کند. البته این به آن معنا نیست که ریزش قیمت دائمی است، بلکه موقتی است و به زودی باز خواهد گشت.

در بازار طلا نیز نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود چنانچه بانک مرکزی بتواند بازار ارز را کنترل کند قیمت طلا هفته آینده ارزان خواهد شد؛ در غیر اینصورت ممکن است قیمت طلا دوباره نوسان داشته باشد.

اما در بازار سهام روند صعودی پیش‌بینی می‌شود.

حمید اسدی، کارشناس بازار سرمایه درباره پیش‌بینی شاخص بورس هفته بعد گفته است: روند بازار در روز شنبه روندی خنثی است اما از اواسط هفته به دلیل حضور بازیگردان‌ها در بازار سهام احتمالا روند بهتری را شاهد خواهیم بود.

با این حال خبر کرونا گرفتن رئیس جمهور آمریکا هم ممکن است در روند بازارها تاثیر داشته باشد که در این مورد می‌توانید گزارش «کرونا ترامپ و بازارها» را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند