موضوعات داغ:
نظرسنجی سالانه کیتکو از چشم‌انداز فلز زرد

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان سال 2020

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان سال 2020

بر اساس نظرسنجی سالانه کیتکو، تنها تعداد اندکی از سرمایه‌گذاران مین‌استریت معتقدند که قیمت جهانی طلا در سال 2020 سقوط خواهد کرد. این در حالی است که 80 درصد از رای‌هندگان اعلام کرده‌اند، قیمت فلز زرد تا پایان سال جاری به بیش از هزار و 600 دلار می‌رسد.

بازار طلا سال 2019 را با رشد قابل توجه 18.67 درصدی به پایان رساند و موفق شد بهترین عملکرد سالانه خود را از سال 2010 تاکنون به ثبت برساند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در معاملات روز جمعه اما با افزایش عدم قطعیت سیاسی به‌دنبال حمله هوایی آمریکا به عراق، قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح چهار ماه گذشته رسید.

در معاملات امروز (اولین روز از شروع هفته جدید میلادی) هم با ادامه لفاظی‌ها،قیمت هر اونس طلا به هزار و 579 دلار، یعنی بالاترین سطح هفت ماه گذشته رسید.

افزایش عدم قطعیت و تنش‌های ژئوپلیتیکی عمدتا منجر به افزایش تقاضا برای دارایی‌های امن می‌شود. گزارش‌ها از افزایش هیجانات در بخش خرده‌فروشی حاکی از آن است که احتمالا بازار طلا در سال 2020 هم با قدرت پیش خواهد رفت.

در نظرسنجی سالانه کیتکو که در سوم ژانویه منتشر شد، از سرمایه‌گذاران مین‌استریت خواسته شد تا به پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان سال جدید بپردازند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد، تنها تعداد اندکی از سرمایه‌گذاران معتقدند که قیمت جهانی طلا در سال 2020 سقوط خواهد کرد.

هزار و 749 نفر در بررسی چشم‌انداز طلا از نگاه کیتکونیوز شرکت کردند که از این تعداد 80 درصد اعلام کردند قیمت طلا تا پایان سال بالاتر از هزار و 600 دلار در هر اونس خواهد بود.

439 شرکت‌کننده، معادل یک‌چهارم از رای‌دهندگان معتقدند، طی یک سال آینده قیمت فلز زرد به بیش از دو هزار دلار خواهد رسید.

کمتر از 9 درصد از رای‌دهندگان (152 شرکت‌کننده) پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت طلا تا پایان سال کمتر از قیمت فعلی خواهد بود.

کمتر از یک درصد از شرکت‌کنندگان نیز طلای کمتر از هزار دلار در هر اونس را پیش‌بینی کرده‌اند.

تحلیلگران وال‌استریت هم بر این باورند که روند صعودی طلا در سال 2020 ادامه می‌یابد اما موج هیجانات در مقایسه با سرمایه‌گذاران وال‌استریت از قدرت کمتری برخوردار است.

بسیاری از بانک‌های بین‌المللی و موسسات خدمات مالی همچون گلدمن سَکس، ای‌بی‌ان امرو (ABN AMRO) و تی‌دی سکیوریتی هم افزایش قیمت تا تا حدود هزار و 600 دلار را پیش‌بینی کرده‌اند.

افزایش ذخایر طلا در بانک‌های مرکزی سراسر جهان با هدف کاهش وابستگی به دلار آمریکا از مهم‌ترین نشانه‌های افزایش قیمت طلا از نگاه تحلیلگران است.

برای بسیاری از سرمایه‌گذاران در شرایط کنونی و با توجه به عدم قطعیت موجود، اوراق قرضه نمی‌تواند به‌اندازه طلا نقش دارایی امن را بازی کند.

جدیدترین اتفاقات مربوط به طلا را می‌توانید در سلسله اخبار قیمت جهانی طلا تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند