پیش‌بینی قیمت دلار امروز 22 مهر 99

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 22 مهر 99

روز دوشنبه دلار معاملات خود را در محدوده ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومانی آغاز کرد. حدود ساعت چهار بعدازظهر، دلار در بازار آزاد با قیمت ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌شد که افزایشی ۴۰۰ تومانی نسبت به روز پیشین داشت. اما امروز دلار در بازار ارز چه روندی را در پیش می‌گیرد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، روز دوشنبه دلار معاملات خود را در محدوده ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومانی آغاز کرد. حدود ساعت چهار بعدازظهر، دلار در بازار آزاد با قیمت ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌شد که افزایشی ۴۰۰ تومانی نسبت به روز پیشین داشت. اما امروز دلار در بازار ارز چه روندی را در پیش می‌گیرد؟

دیروز بر اساس اطلاعات اعلام شده بانک مرکزی از معاملات ارزی در بازار دوم، حجم عرضه ارز به صورت حواله (در بستر سامانه نیما) نسبت به روز کاری قبل حدود ٢٧ درصد افزایش یافت و بالغ بر ۱۶۸ میلیون یورو شد. علاوه بر این، در بازار متشکل معاملات ارزی نیز بیش از ٨۵ میلیون دلار به صورت اسکناس عرضه شد. با وجود عرضه ارز در بازار متشکل، قیمت دلار در بازار آزاد پایین نیامد. برخی فعالان باور داشتند، نوسان‌گیران به‌دنبال آن هستند که تا پیش از انتخابات آمریکا با جوسازی‌های سیاسی قیمت را تا جایی که می‌توانند بالا ببرند.

بسیاری از معامله‌گران انتظار داشتند که عرضه بازارساز را به صورت ملموس‌تری تجربه کنند، ولی حداقل بر اساس صحبت‌های بازیگران ارزی به نظر می‌رسد چنین اتفاقی رخ نداد. در کنار این، سطح تقاضا در معاملات فردایی و نقدی بالا بود؛ در واقع بازیگران ارزی زمانی که دیدند بازار از عرضه بازارساز نهراسیده است، با اطمینان بیشتری اقدام به خرید کردند

از سوی دیگر خبر مهم مربوط به سفر رئیس کل بانک مرکزی به عراق بود. رئیس کل بانک مرکزی دیروز گفت: با بانک مرکزی و بانک تجارت عراق بر سر آزاد کردن منابع مالی کشورمان به توافق رسیده‌ایم. از سوی دیگر دیروز زمزمه‌هایی هم شنیده شد مبنی بر اینکه پالت‌های دلار کره جنوبی در راه ایران است.

با تمام این تفاسیر و سیگنال‌ها باید دید امروز قیمت دلار روند کاهشی دارد؟

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند