رئیس اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان تیر ماه / آیا مردم طلاهای خانگی را می‌فروشند؟

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان تیر ماه / آیا مردم طلاهای خانگی را می‌فروشند؟

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: با توجه به افزایش قیمت دلار و انس جهانی طلا، احتمالا قیمت طلا در بازار داخل نیز تا پایان تیر ماه روند افزایشی داشته باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش قیمت دلار و انس جهانی شوک تازه‌ای را به بازار طلا وارد کرده است. سایت کیتکو که هر هفته در نظر سنجی‌های خود انتظارات فعالان خرد و حرفه‌ای را بیان می‌کند این هفته نیز در نظرسنجی خود روند صعودی را برای اونس جهانی طلا در نظر گرفته است. همچنین فعالان بازار طلا نیز بر این باورند که قیمت طلا در آینده روند صعودی خواهد داشت.

قیمت طلا در کوتاه‌مدت ارزان می‌شود

در همین حال رئیس اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا تا پایان تیر ماه روند افزایشی خواهد داشت یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به افزایش قیمت دلار و انس جهانی طلا،احتمالا قیمت طلا در بازار داخل نیز تا پایان تیر ماه روند افزایشی داشته باشند. قیمت طلا در بازار داخل ممکن است که در یک مقطع کوتاه‌مدت روند نزولی به خود بگیرد اما نوسان کاهشی قیمت طلا مقطعی است.

ابراهیم محمدولی در توصیه‌ای به خریداران افزود: چنانچه بازار ارز از سوی بانک مرکزی کنترل و مدیریت شود قیمت طلا نیز روند ثابتی به خود خواهد گرفت.

او در پاسخ به این پرسش که آیا در این شرایط مردم بیشتر طلا می‌فروشند یا می‌خرند؟ پاسخ داد: فعلا خرید و فروش طلا نصف نصف است. یعنی عده‎‌ای هستند که در گذشته طلا خریده‌اند اما حالا طلاهای خانگی را به بازار عرضه کردند. عده دیگری نیز همچنان در این بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند و مصنوعات طلا می‌خرند.

محمدولی به قیمت انواع سکه در بازار اشاره و اظهار کرد: امروز قیمت سکه تمام بهار آزادی هشت میلیون و ۷۶۰ هزار تومان، نیم سکه چهار میلیون و ۴۴۰ هزار تومان، ربع سکه دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه گرمی هم یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارند. در حال حاضر حباب سکه نیز ۳۵۰ هزار تومان است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند