اکسکوینو

پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۶ اسفند ۹۹

تجارت نیوز

روند قیمت دلار در دیروز برگشته و به شکل صعودی درآمده است. همین مساله در بازار طلا نیز تاثیر گذاشت و قیمت طلا صعودی شد. آیا این روند امروز هم در بازار طلا ادامه خواهد یافت؟

به گزارش تجارت‌نیوز، روند قیمت دلار در دیروز برگشته و به شکل صعودی درآمده است. همین مساله در بازار طلا نیز تاثیر گذاشت و قیمت طلا صعودی شد. آیا این روند امروز هم در بازار طلا ادامه خواهد یافت؟

قیمت طلا و سکه در معاملات روز سه‌شنبه تحت رشد اونس طلا و بهبود نرخ دلار با افزایش همراه شد.

طبق گزارش دنیای اقتصاد، سکه طی روزهای گذشته دو کانال عقب‌نشینی کرده و به کانال ۱۰ میلیونی بازگشت، اما روز گذشته در سایه رشد مولفه‌های تاثیرگذار بر قیمت طلا افزایش قیمت را تجربه کرد و توانست به کانال ۱۱ میلیونی بازگردد. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با رشد ۲۳۰ هزار تومانی ۱۱میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. عوامل سیاسی تاثیر مستقیمی بر قیمت‌ طلا و سکه ندارد اما از آنجا که این عوامل تغییر‌دهنده مسیر بازار ارز است، درصورت هر اتفاقی ابتدا قیمت دلار و سپس طلا و سکه واکنش نشان خواهند داد.

با بالارفتن قیمت‌ها، حجم معاملات سکه هم افزایش یافته و باعث افزایش شکاف قیمتی بین ارزش ذاتی سکه و و قیمت آن در بازار شده اما همچنان تقاضای بازار، مصنوعات طلا است.

اونس طلا در مرز ۱۸۰۰ دلار

قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت ارزش دلار و عقب‌نشینی بازده اوراق خزانه، به بالاترین حد یک هفته اخیر صعود کرد. رشد قیمت طلا در معاملات روز گذشته تحت تاثیر نگرانی‌ها از رشد تورم روی داد که باعث سقوط بازارهای سهام جهانی شد.

طلا در دوران پاندمی که سرمایه‌گذاران به دنبال پناهگاه امن دارایی بودند، به خوبی پشتیبانی شد اما اوضاع در حال تغییر است و آغاز رشد نرخ‌های بهره باعث می‌شود سرمایه‌گذاران دوباره به اوراق قرضه علاقه‌مند شوند. با این حال اگر تورم اوج بگیرد، بازده ثابت اوراق قرضه ممکن است به شدت ضعیف شود. بهای هر اونس طلا (ساعت ۱۶ به وقت تهران) از ۱۸۱۰دلار عبور کرد. یکی از دارایی‌های معدودی که در حال حاضر تضعیف شده، دلار است و این موضوع تا حدودی از قیمت طلا پشتیبانی می‌کند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند