دبیر انجمن کسب و کارهای مجازی در گفتگو با تجارت‌نیوز:

چرا سرعت اینترنت کُند شده است؟

چرا سرعت اینترنت کُند شده است؟

دبیر انجمن کسب و کارهای مجازی می‌گوید: ممکن است کند شدن سرعت اینترنت در برخی از محدوده‌های تهران رخ داده باشد اما در مرکز با مشکل خاصی مواجه نشدیم. یعنی در غرب تهران فعلا درباره کُند شدن سرعت اینترنت گزارشی ارائه نشده است. اینترنت موبایل هم فعلا مشکلی در سرعت ندارد.

دبیر انجمن کسب و کارهای مجازی در پاسخ به این پرسش که چرا سرعت اینترنت کُند شده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: سرعت اینترنت همیشه ضعیف بوده و حالا با افزایش کاربرها این موضوع بیشتر دیده می‌شود. البته امروز درباره کاهش سرعت اینترنت با چالش زیادی رو به رو نبودیم اما ممکن است کندی سرعت اینترنت در برخی از محدوده‌های تهران رخ داده باشد ولی در مرکز با مشکل خاصی مواجه نشدیم. اینترنت موبایل هم فعلا دچار اختلال سرعت نشده است.

چرا وعده وزیر ارتباطات محقق نشد؟

رضا الفت نسب با اشاره به وعده محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات گفت: یکی از برنامه‌های وزیر ارتباطات افزایش چهار برابری سرعت اینترنت بود. حال اینکه چرا سرعت اینترنت کُند شده است، خود جای سوال دارد.

او در پاسخ به این پرسش که کاهش سرعت اینترنت چه تاثیری بر کسب و کارهای آنلاین گذشته است؟ پاسخ داد: قطعا کاهش سرعت اینترنت بر روند فعالیت کسب و کارها تاثیرگذار است. به هر حال سرعت اینترنت هر چه بالاتر باشد کاربر در ساعت‌های بیشتری پاسخ‌گو است. البته وجه تمایز فروشگاه‌های اینترنتی با سایر وب سایت‌های محتوا محور در این است که نوع طراحی وب سایت‌های فروشگاه‌های مجازی از لحاظ گرافیکی سبک‌تر است. یعنی افراد صفحات خود را به نوعی طراحی می‌کنند که برای مخاطبان و خریداران سنگین نباشد و افراد در صف انتظار نباشند. این موضوع در کسب وکارهای تاکسی‌های مجازی بیشتر نمود دارد. یعنی چنانچه افراد در صف انتظار بیشتری قرار بگیرند به اپلیکیشن‌های رغیب مراجعه می‌کنند.

الفت نسب با اشاره به وضعیت کسب و کارهای مجازی در شرایط کرونا گفت: وضعیت اینترنت نسبت به سابق بهتر شده است. در کرونا پیکهای عجیب و غریبی را گذراندیم. با توجه به اینکه کرونا یک اتفاق غیر منتظره بود اما روند فعالیت کسب و کارهای آنلاین را کُند نکرد. خوشبختانه کسب و کارهای اینترنتی آسیب چندانی ندیدند.شاید اینترنت قطع شد اما کسب و کارهای اینترنتی از کاهش سرعت اینترنت متضرر نشدند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند