تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

چرا سود سهام عدالت واریز نشد؟

چرا سود سهام عدالت واریز نشد؟

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفته بود که باید مرحله دوم سود سهام عدالت شب عید فطر واریز شود، آخرین پیگیری‌ها از این شرکت نیز از نامشخصی زمان واریز حکایت دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرحله اول سود سهام عدالت که شامل ۵۰ درصد ارزش آن است چند روز قبل از نوروز واریز شد و برای پرداخت ۵۰ درصد دوم چندیدن بار زمان اعلام شد ولی عملی نشد.

آخرین باری که مسئولان درباره واریز سود زمان اعلام کردند در این هفته بود، مسئولان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به تجارت‌نیوز گفتند که مرحله دوم سود سهام عدالت باید شب عید فطر واریز شود، اما نشد.

پنجشنبه و جمعه هفته‌ای که سپری شد عید فطر بود و قاعدتا باید این سود در یکی از این روزها واریز می‌شد، پیش از این مدیران سهام عدالت در باره علت تاخیر در واریز گفته بودند که چند شرکت سهام عدالت سود خود را واریز نکرده‌اند.

در سبد سهام عدالت ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی هستند. حسین فهیمی، مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفته بود که چند شرکت هنوز سود خود را واریز نکرده‌اند و اگر تاخیر ادامه داشته باشد اسامی آنها را اعلام می‌کند. او چند روز بعد از این اظهارات، در گفتگوی دیگری زمان واریز سود را «به زودی» اعلام کرد.

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیز اینطور حکایت می‌کرد که باید سود را شب عید فطر واریز کنند، اما هنوز توضیحی داده نشده که چرا این واریزی انجام نشده است؟ همچنین زمان جدیدی نیز اعلام نشده.

در سکوت خبری مدیران سهام عدالت، مردم از این که وعده‌های مسئولان درباره فروش، وام و واریز سود سهام عدالت عملی نمی‌شود عصبانی هستند.

«این بازی موش وگربه را تمام کنید واقعآ مسعولان خیلی کار بدی میکنند انقدر قول دادن وانقدر نوشتن وانقدر گفتن دیگه به ابرو ریزی کشید این ۹۸ هزار چقدر ارزش داره که این دلالانی که شرکتها را دادین دست انها راضی به تسلیم نیستن»

«هی گفتن سودسهام عدالت قبل ماه رمضان پرداخت میشه کوکجاریختن بعدگفتن شب عیدفطربازهم خبری نشد.»

«الکی منتظر واریز سود نباشین.اینا تا بعد از انتخابات سود سهام عدالت رو واریز نمیکنن.اگ زودتر واریز شد بنده اسممو تغییر میدم»

«سود سهام عدالت قرار بود فروردین ماه واریز بشه بعدش شد اوایل ما رمضان دوباره گفتن اواسط ماه رمضان دوباره فرمودن اواخر ماه رمضان امروز هم عید فطر هست قراره مثلا امروز مرحله دوم سود سهام عدالت واریز شه»

«پس چی شد سود سهام عدالت دیگه کله پاچه مورچه که این همه دنگوفنگ‌نداره»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند