اکسکوینو
رئیس اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

چشم‌انداز قیمت طلا در اولین هفته مرداد / انس جهانی طلا در تاریخ رکورد زد

آیت محمدولی با حضور در تجارت‌نیوز اتفاقات احتمالی در بازار طلا و سکه را بررسی کرد

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: با کاهش قیمت دلار قیمت طلا آن طور که انتظار می‌رفت، ارزان نشد. بنظر می‌رسد با افزایش قیمت انس جهانی طلا روند نوسانی قیمت طلا در اولین هفته مرداد ماه ادامه‌دار باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز قیمت انس جهانی طلا در تاریخ رکورد زد و به قیمت هزار و ۹۰۲ دلار رسید. به نظر می‌رسد با افزایش پی در پی قیمت انس جهانی، قیمت طلا در بازار داخلی تاثیر بپذیرد. حال آیا روند افزایشی قیمت طلا در اولین هفته مرداد ادامه‌دار است؟

در همین حال رئیس اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آینده طلا چه می‌شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: از هفته گذشته تاکنون به دلیل کاهش قیمت دلار قیمت طلا تا حدودی ثابت شده است؛ این در حالی است که با کاهش قیمت دلار قیمت طلا آن طور که انتظار می‌رفت، ارزان نشد. به نظر می‌رسد با افزایش قیمت انس جهانی طلا روند نوسانی قیمت طلا در اولین هفته مرداد ماه ادامه‌دار باشد.

ابراهیم محمدولی افزود: با ثبات قیمت طلا تقاضا نیز در بازار کاهش یافته است. علت کاهش تقاضا نیز این است که مردم در نظر دارند قیمت طلا به حداقل برسد تا با خیال آرام‌تری بتوانند خرید مورد نظر را داشته باشند.

درگیری تجاری چین و آمریکا قیمت طلا را گران کرد

او به علت افزایش قیمت طلا و قیمت انس جهانی طلا اشاره و اظهارکرد: به دلیل درگیری‌های تجاری اخیر میان چین و آمریکا امروز در طول تاریخ قیمت انس جهانی طلا رکورد زد و به بالاترین سطح قیمت یعنی هزار و ۹۰۲ دلار رسید. افزایش قیمت انس جهانی طلا نسبت به هفته گذشته ۲۰۰ دلار رشد داشته است.

محمدولی با اشاره به قیمت انواع سکه گفت: قیمت سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، نیم سکه به قیمت پنج میلیون و ۲۸۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز به قیمت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند