کارت سفر به مناطق آزاد صادر می‌شود

تجارت نیوز

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ایجاد کارت سفر با هدف تامین هزینه‌های گردشگری افراد به صورت قسطی قرار است ایجاد شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، کارت سفر برای تسهیل در سفر به مناطق آزاد با همکاری بانک‌های عامل ایجاد می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی گفت: به منظور تحقق ماموریت افزایش نشاط و شادی، کارت سفر با هدف تسهیل سفر ایرانیان به مناطق آزاد با همکاری بانک های عامل ایجاد می‌شود.

مهدی حسین زاده روز دوشنبه در جلسه هماهنگی اجرای جشنواره ماه عسل در جزیره کیش اظهار کرد: افزایش نشاط و شادی یکی از ماموریت‌های محول شده به مناطق آزاد تجاری از سوی  رئیس جمهور بوده که افزایش گردشگری با کمک دیگر نهادها و دستگاه ها در این مناطق مستلزم تحقق این ماموریت است.

وی اضافه کرد: تحقق عدالت محوری از دیگر اولویت‌های این ماموریت محوله است و تلاش می‌شود گردشگری به افراد متمول تخصیص پیدا نکند که در این راستا ایجاد کارت سفر با هدف تامین هزینه‌های گردشگری افراد به صورت قسطی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی اظهار کرد: هم اکنون رایزنی های اولیه برای راه اندازی این کارت انجام شده و برخی از بانک ها موافقت اولیه خود را اعلام کرده اند و از دیگر نهادها و دستگاه ها نیز درخواست می کنیم برای اجرای موفق این طرح با دبیرخانه همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در این طرح تلاش می شود مردم بدون هیچ گونه احساس فشاری بتوانند کارت سفر را با اقساط بلند مدت تهیه کنند، افزود: اولویت با خانواده هایی است که امکان سفر برای آنها کمتر فراهم شده است.

حسین زاده همچنین درخصوص برنامه ریزی سازمان های مناطق آزاد تجاری برای میزبانی از مسافران نوروزی گفت: سال گذشته گردشگران در مناطق آزاد ۳۰ درصد نسبت به آخرین سال قبل از شیوع کرونا افزایش پیدا کرد و در تلاش هستیم که مجددا روند افزایش حضور مسافران در این مناطق در نوروز ۱۴۰۲ نیز تکرار شود.

جشنواره ماه عسل کیش در چهار بخش ویژه زوج های زیر ۳۰ و ۲۵ سال با مهریه های زیر ۱۰۰ و ۱۴ سکه بهار آزادی است که علاقه مندان به شرکت در این جشنواره و بهره مندی از خدمات تور با تخفیف های ۲۰ تا ۶۰ درصد به آدرس الکترونیکی https://maheasal.kish.ir/ مراجعه کنند.

منبع: ایرنا

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند