ارائه کارت واکسن شرط دریافت خدمات / «اول کارت ملی بدهید، بعد کارت واکسن!» – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ارائه کارت واکسن شرط دریافت خدمات / «اول کارت ملی بدهید، بعد کارت واکسن!»

157269763

اخیرا مقامات بهداشتی اعلام کرده بودند حدود ۲۵ درصد از سالمندان بالای ۵۰ سال واکسن نزده‌اند. حالا وزیر بهداشت گفته در آینده ملاک برای ارائه خدمات در هتل‌ها و بانک‌ها و دریافت بلیت هواپیما و اتوبوس، ارائه کارت واکسن است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که واکسیناسیون در کشور به کندی پیش می‌رود و واردات آن نیز از اوایل تولید واکسن کرونا در جهان با حاشیه‌های زیادی همراه بود، برخی افراد از واکسن زدن امتناع می‌کنند.

به عبارتی مسئولان برای واکسیناسیون عمومی علاوه بر واردات واکسن باید با مشکلی دیگری هم دست و پنجه نرم کنند. آنها باید برخی که همراه با شایعات واکسن نمی‌زنند را هم قانع کنند.

چندی پیش نیز مقامات وزارت بهداشت نیز خبر دادند که حدود ۲۵ درصد از سالمندان بالای ۵۰ سال واکسن نزده‌اند. یعنی از هر چهار نفر، یک نفر! آنهم در شرایطی که چند هفته‌ای است آمار ابتلا و فوت بر اثر کرونای دلتا صعودی است.

آنطور که محمدرضا محبوب فر، عضو انجمن علمی بهداشت و ارتقای سلامت ایران می‌گوید با پایین آمدن سن واکسن، تعداد واکسن‌نزده‌ها در کشور بیشتر می‌شود.

حالا وزیر جدید بهداشت گفته: «در آینده ملاک برای ارائه خدمات در هتل‌ها و بانک‌ها و دریافت بلیت هواپیما و اتوبوس، ارائه کارت واکسن لازم خواهد بود. بنابراین اگر کسی واکسن تزریق نکند ممکن است بسیاری از این خدمات را دریافت نکند.»

اول کارت ملی را بدهید بعد کارت واکسن!

مخاطبان تجارت‌نیوز نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. در ادامه نظرات برخی از کاربران را می‌خوانید:

«اول کارت ملی را بدهید بعد حرف از کارت واکسن بزنید.»

«از فردا مراکز چاپ جعلی کارت ملی آغاز به کار می‌کنند.»

«منظور از آینده صدسال دیگر است!»

«واکسن فایزر وارد کنید، چرا واکسن نزنیم؟»

«اول واکسن برای واکسیناسیون تامین کنید بعد اولتیماتوم بدهید.»

«جوری حرف می‌زنند انگار واکسن در کشور ریخته و ما واکسن نمی‌زنیم.»

«واکسن مفید وارد کنید و همه را واکسینه کنید.»

«در امریکا برای واکسن مردم را تشویق می‌کنند. در ایران مردمی که خودشان دنبال واکسن هستند را تهدید می‌کنند.»

«فقط واکسن فایزر و مدرنا اگر نداشتید، جانسون جانسون هم قبول است.»

محبوب فر، عضو انجمن علمی بهداشت و ارتقای سلامت ایران درباره دلایل واکسن نزدن برخی گفت: «برخی به واکسن‌های موجود در کشور اعتماد ندارند و برخی هم به مراکز مراجعه می‌کنند ولی واکسنی در کار نیست که واکسن بزنند.»

تاکنون بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، ۱۹ میلیون و ۹ هزار و ۶۲۳ نفر دز اول واکسن کرونا و ۹ میلیون و ۵۸ هزار و ۲۰۴ نفر نیز دز دوم را تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۲۸ میلیون و ۶۷ هزار و ۸۲۷ دز رسید.

همچنین براساس آمارهای وزارت بهداشت، تاکنون بیش از پنج میلیون نفر در کشور مبتلا به کرونا داریم. مجموع جانباختگان این بیماری نیز به ۱۰۸ هزار و ۳۹۳ نفر رسید.

 

نظرات