مشاور نوبخت:

کارگران فاقد بیمه هم بسته حمایتی دولت را می‌گیرند

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد که بسته حمایتی دولت شامل حال کارگران فاقد بیمه تامین اجتماعی هم می‌شود.

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بسته حمایتی دولت شامل حال کارگران فاقد بیمه تامین اجتماعی هم می‌شود گفت: اکنون زمان دریافت بسته حمایتی دولت برای کارگران بیمه‌ای است و به‌نوبت جلو می‌رود و افراد فاقد بیمه نیز این بسته‌ را می‌گیرند.

به گزارش تجارت‌نیوز،‌ ابوذر ندیمی، مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص انتقاداتی که به واریز نشدن بسته حمایتی دولت به حساب کارگران فاقد بیمه وجود دارد به رادیو گفت: گروه‌هایی که شامل بسته‌های حمایتی دولت هستند کارگران،‌ مددجویان، کارمندان دولت،‌ بازنشستگان دولتی، لشگری و سایر صندوق‌ها، رانندگان، اقشار روستایی و فاقد بیمه‌ای‌ها هستند که اکنون زمان دریافت بسته حمایتی دولت برای کارگران بیمه‌ای است و به‌نوبت جلو می‌رود و افراد فاقد بیمه نیز از این بسته‌ها بهره‌مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه اکنون بیش از 900 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان در کشور پرداخت می‌شود گفت: پرداخت این بسته‌ها به‌جهت فشاری است که امسال بر مردم وارد شده است که پرداخت آن مقداری پررنگ‌تر شده است.

ندیمی در پاسخ به انتقاداتی که پیرامون مبلغ درنظر گرفته‌شده وجود دارد و فقط برای 7 میلیون نفر درنظر گرفته شده است گفت: اعطای بسته حمایتی دولت بخشی از اقدامات دولت برای کمک به وضعیت اقتصادی مردم است و مواردی دیگری چون افزایش حقوق و یارانه‌ها نیز وجود دارد.

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد اقدامات دیگر دولت گفت: حقوق‌ها را به‌صورت پلکانی افزایش دادیم یعنی بالاترین میزان رشد در حقوق برای گروه‌هایی است که درآمد پایین‌تری دارند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند