کاهش اندک قیمت سکه در بازار / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۸/۱۶

کاهش اندک قیمت سکه در بازار / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۸/۱۶

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به سه میلیون و ۹۸۳ هزار تومان رسید.

در معاملات امروز (پنج‌شنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی با هشت صدم درصد افزایش به ۴۷ دلار و ۹۵ سنت در هر گرم رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۷ با ۴۸ تومان افزایش نسبت به روز گذشته، ۱۱,۳۳۸ تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۷ با ۵۰ تومان افزایش نسبت به روز قبل، ۱۲,۶۴۸ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۷، قیمت سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۹۶۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید سه میلیون و ۹۸۳ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۶ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۷۵ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۷۶ هزار تومان و ۸۳۹ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند