پیش‌بینی کاهش رشد اقتصادی کشورهای اروپایی در سال 2019

پیش‌بینی کاهش رشد اقتصادی کشورهای اروپایی در سال 2019

رئیس بانک مرکزی اروپا پیش‌بینی کرد متوسط رشد اقتصادی کشورهای عضو منطقه یورو در سال ۲۰۱۹ کاهش یابد.

رئیس بانک مرکزی اروپا پیش‌بینی کرد متوسط رشد اقتصادی کشورهای عضو منطقه یورو در سال ۲۰۱۹ کاهش یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بلومبرگ؛ ماریو دراگی از دولت‌های اروپایی خواست با رفع فضای مبهم اقتصادی در کشورهای خود، فعالیت‌های اقتصادی را شدت بخشند. بنوا کوق، عضو هیات‌مدیره بانک مرکزی اروپا نیز در حاشیه سخنرانی خود در اجلاس داووس سوئیس گفت آمارها از کاهش رشد اقتصادی کشورهای جهان شوک‌آور بوده‌اند.

ویلروی دو گالاو، یکی از محتمل‌ترین گزینه‌های ریاست بر بانک مرکزی اروپا پس از دراگی گفت: بخشی از کاهش رشد اقتصادی کشورهای اروپایی موقتی است، اما در میان مدت با حمایت شرایط تأمین مالی، دستمزد و آمار اشتغال از رشد اقتصادی انتظار می‌رود این روند پایان یابد.

بیشتر اعضای هیات‌مدیره بانک مرکزی اروپا با نظر دراگی مبنی بر سیاست‌گذاری پولی جدید برای تامین مالی ارزان‌تر موافق هستند.

از طرف دیگر مقامات دولت آلمان نیز اعلام کردند پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۹ را از ۱.۸ درصد به یک درصد کاهش داده‌اند. این مقامات گفته‌اند رشد اقتصادی بزرگ‌ترین اقتصاد منطقه یورو و اروپا در سال ۲۰۲۰ نیز به ۱.۶ درصد کاهش خواهد یافت.

به گفته دفتر آمار فدرال آلمان، رشد تولید ناخالص داخلی آلمان از ۲.۲ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۱.۵ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است که ضعیف‌ترین نرخ رشد این کشور در طی پنج سال اخیر محسوب می‌شود. این نهمین سال متوالی است که رشد اقتصادی آلمان مثبت است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند