پول‌های خود را کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

پول‌های خود را کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

بورس سود‌آورترین سرمایه‌گذاری ایران است، هرچند به صبر بیش‌تری نیاز دارد. رتبه بعدی به سه مورد سکه، زمین و صندوق درآمد ثابت می‌رسد. بهره‌بانکی فقط اثر تورم را خنثی می‌کند. دلار اما در هیچ تاریخی سودآور نبوده است.

فرزاد فخری‌زاده: آدم‌های مختلف موارد مختلفی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند. به گزارش تجارت‌نیوز برخی از مردم خرید ملک را مطمئن و سودآور می‌دانند. برخی دیگر با طلا و سکه پس‌انداز می‌کنند. عده‌ای می‌خواهند با دلار، پول خود را از آسیب تورم نجات دهند. عده کمی هم در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند، هرچند در نظر عموم مردم بورس بی‌اندازه پرریسک است. اما همه آن‌ها در نهایت به دنبال بهترین سرمایه‌گذاری می‌گردند.

در یک پژوهش نگاهی انداختیم به سابقه هرکدام از این بازارها و ببینیم از سال 1377 تا به امروز هر بازار چه وضعی داشته است. سوال اینجا است که کدام بازار سودآورترین گزینه برای سرمایه‌گذاری است؟

برخلاف انتظار به این نتیجه رسیدیم که بورس سود‌آورترین سرمایه‌گذاری ایران است، هرچند رسیدن به هدف مورد نظر به صبر بیش‌تری نیاز دارد. رتبه بعدی به سه مورد سکه، زمین و صندوق درآمد ثابت می‌رسد. بهره‌بانکی فقط اثر تورم را خنثی می‌کند. دلار اما در هیچ تاریخی سودآور نبوده است!

مقاله کامل را اینجا بخوانید:

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند